Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csontban, porcban milyen...

Csontban, porcban milyen hamartomák lehetnek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamartomák??Nem haematomára -vérömleny- gondoltál?Szerintem csontban semmilyen,max.a csonthártya sérülésekor a csonthártya alatt,porcban?biztos lehetnek ott is,mert pld."eltörik" a birkózók füle,utána nagyon csúnyán,hegesen gyógyul,biztosan a haematoma miatt
2010. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hamartoma is létezik, annyit jelent, hogy egy adott helyen rendezetlenebb a szöveti szerkezet ill. oda nem illő, de jól differenciált, nem malignus sejtek vannak ott.

Általában fejlődési rendellenesség következményei.


De a csonton belüli altípusokról nem sokat hallottam (elég speciális terület lehet, mert orvosin is főleg a jó- és rosszindulatú csontdaganatokat tanítják, a hamartomákat nem).

2010. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kell hogy legyen, ugyanis van egy ilyen tétel, és sehol nem találok hozzá semmit, sem én, sem az évfolyamtáraim. Köszönöm a válaszokat, ha esetleg valaki tud több infót, szívesen fogadom :)
2010. dec. 26. 01:45
 4/4 anonim válasza:
sztem az osteochondroma játszik...
2011. jan. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!