Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kigyógyulhatok ebből valahogy?...

Kigyógyulhatok ebből valahogy? 8 éve tart.

Figyelt kérdés

8évvel ezelőtt elkapott egy ismeretlen eredetű betegség. Hányingerem, hasmenésem volt hetekig, 3 hét alatt 15 kgt fogytam, kórházba kerültem infúzióra, mert jártányi erőm sem volt 2 hét elteltével, egy falat nem ment le a torkomon.

Azóta viszont rettegés az életem:( Ha meghallom, hogy terjed valamelyik entero vírus, már bepánikolok, rettegek, hogy én is elkapom és újra átélem azt a borzalmat, amit annó. Ha már egy kicsit fáj a hasam, vagy kevereg a gyomrom, szintén az az évekkel ezelőtti borzalom jut eszembe. Akkor negatív lett minden eredményem, kivéve a májenzimem, de miután elmúlt a betegség, az is helyre jött, és azóta a laborom is rendben van. Azóta már gyermekeim is lettek, és félek, hogy ha megint elkap a nyavaja, nem fogom tudni őket ellátni.

Mi a kiút ebből? Egyáltalán létezik? Hogy lehet elfelejteni azt a néhány hetes rémséget, amit átéltem?


2010. dec. 15. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

SZülői fejjel tudhatnád h 8 éve is volt járvány. Lehet pont elkaptad és 3hétig nyakig benne voltál.

Nem kell rögtön dramatizálni.


További kg-okat pedig nem azért fogsz leadni mert elkaphatod még egyszer hanem mert rettegsz/idegeskedsz.

2010. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez már pszichés! Keress fel egy pszichológust!
2010. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit hipochonder lettél, nem? Jót tenne egy pszichológusal, vagy pszichiáterrel való beszélgetés, nem tudom, melyik a jobb megoldás. Kérj a házidokitól tanácsot, mert ebbe fogsz belebetegedni, anélkül, hogy beteg lennél. Ha ennyi év után nem tudtál túllépni rajta, szakorvosi segítség kell. Nem szégyen, és gondolj a gyerekeidre, az ő érdekük is, hogy mentálisan is egészséges légy.
2010. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én megértelek, mert nekem tizenkét éve volt ugyanilyen betegségem. Azóta én is kissé összerezzenek, ha vírusról, stb. hallok - két hét alatt tíz kiló lement, negyvenfokos láz, hányás, hasmenés, infúzió... szörnyű volt. Na de ez nem határozhatja meg az életünket. Kérj segítséget, mert ez bizony tényleg pszichés...
2010. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bízz magadban és a szervezetedben, hogy legyőzöd a vírusokat. Nap mint nap vírusok és baktériumok százaival, ezreivel találkozol, de a szervezeted megvéd, csak néha-néha kapsz el valamit. Bízz benne! Ez nem egyoldalú támadás a vírusok részéről, neked is van beleszólásod a dologba.
2010. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!