Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a tea nem károm hosszú távon?

Ez a tea nem károm hosszú távon?

Figyelt kérdés
Elkezdtem maté teát inni. Anyukám kapta, de a cigi szerű íze miatt nem szereti, viszont nekem meg nagyon ízlik. :) Észre vettem, hogy nagyon felfrissít, nem vagyok fáradékony és este is fittnek érzem magam agyilag, ami jól is jön a vizsgaidőszakban. :D Meglepődtem, hogy mekkora éberséget okoz nálam. :) Napi két bögrével iszok reggel és este. Interneten nem olvastam káros hatását rövid távon, de kíváncsi vagyok, hogy nem árt-e hosszabban is, mivel nagyon megtetszett, hogy sokkal élénkebb lettem és inni szeretném rendszeresen. :D
2010. dec. 14. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a háziorvosom azt mondta, hogy minden tea káros, kivéve ami csak tisztán gyümölcstea.

De én se találtam olyan cikket, amit azt írja, hogy káros, még a fekete teáról sem! Én is nagyon szeretem, sokat iszom belőle. Ezért kicsit aggódom, de nem tudom megállni.

2010. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Egy átlagos csészényi tízszer annyit tartalmaz ebből a stimulánsból, mint amennyi koffein van egy csészényi kávéban. Érezni fogod a hatásait!"


Konkrétan erre is gondolnék főleg, hogy ez mennyire jó, mert kicsi azért ijesztő, hiába nem írták veszélyesnek. :)

2010. dec. 14. 15:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor te is rákaptál. :D Szerintem is nagyon jó. :) Remélem nem lesz tőle bajunk. :) A tea hatóanyaga, amiből a "10x annyi van, az amúgy a matein. :)
2010. dec. 14. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
A koffein is káros nagy mennyiségben...
2010. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De azt is írják neten, hogy jobb, mint a kávé, mert lassabban szívódik fel, viszont tovább tart a hatása, nem olyan hirtelen nyomja fel a vérnyomást, mint a kávé.

A kávé segíti a vérnyomásproblémák kialakulását, a teáról meg azt írták, hogy segít megelőzni a szív- és érrendszeri megbetegedéseket.

De nem tudom, mennyire igaz, mert az orvosom a vérnyomásra való hatás miatt tiltja.

2010. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A mate tea hatóanyaga, a matein a metil-xantinok csoportjába tartozik, így rokona a kávéban található koffeinnek és a teában található teobrominnak."


Igen, a "koffein" engem is zavar benne, nem akarok ilyen szerekkel élni. :( Nem dohányzok, nem iszok, se semmi. :D De a vizsgaidőszak alatt azért jól fog jönni és hátha nem is fog ártani. :)

2010. dec. 14. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2 csesze elfogyasztasa egeszseges, nem lesz semmi bajod tole.

Viszont a csalan, menta, citromfu, cickafarkfu, koromvirag, kamilla, anizs stb. ezeket is kiprobalhatod, mivel nagyon finoman ellehet keszinteni.

En pl. teakevereket keszitek ezekbol, s izles szerint, aztan keves mezzel edesitem. Telen melegen fogyasztom, nyaron hidegen. Azert is ajanlott, mivel betegseg megelozo, de egyben tisztito hatasa is van.

2010. dec. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz velük (a gyógyteákkal), csak kúraszerűen javasolt őket fogyasztani, keverni csak szakértő tanácsára keverd (együtt másképp hatnak, mint külön-külön), és ha gyógyszert szedsz, módosíthatják annak a hatását. Haltak már bele emberek gyógyszer+gyógytea kombinációba.
2010. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!