Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjünk orvoshoz most?

Menjünk orvoshoz most?

Figyelt kérdés
Az előbb játszottunk a párommal, birkóztunk,meg bunyóztunk egy kicsit,s én véletlen belekaptam a nyakán lévő szemölcsbe,amit sikerült is letépnem. Csúnyán vérzett,de már sikerült elállítani. Lefertőtlenítettem betadinnal és beragasztottam. Menjünk most orvoshoz, vagy "ráér" holnap reggel? Ő nem akar elmenni, de én félek...állítólag elrákosodhat?
2010. dec. 13. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ráér. Nekem a lánc is leszakította már egyszer-kétszer a szemölcsömet, én nem voltam vele dokinál, leszáradt, és nem nőtt vissza hálistennek.


De ha nagy, piros, csúnya, duzzadt, mindenképp lássa doki. A rák nem egy éjszaka alatt alakul ki, hanem évek alatt. (na jó, van hogy hónapok alatt, de ezzel nem kell orvoshoz rohanni most).

2010. dec. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bocipók ***** válasza:
100%

nem mindegy hogy anyajegy vagy szemölcs.

szemölcs nem rákosodik.

2010. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs bedagadva, meg nem is piros,hál' istennek...

Akkor majd holnap elküldöm. Csak nagyon megijedtem....

2010. dec. 13. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a szemölcsöt magamtól szedtem le és nem nőtt vissza...és ahogy előttem írták ez nem rákosodik el.

Az anyajeggyel van az a baj,h elrákosodhat,a szemölcstől ne parázz!

2010. dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy randa nagy szemölcsöm az egyik ujjam oldalán és ecseteltem meg minden, de mindig visszajött. Egyszer leszakadt egy edzésen, vérzett mint az állat, meg minden, de azóta sem jött vissza. És rákos se lettem 15 év alatt.
2010. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szemölcs nem rákosodik csak a vérrel fertőzödik/terjed tovább, tehát ha vérzett és elcsorgott akkor előfordulhat hogy több helyen is ki fog jönni. De nem rákosodik. Az anyajeggyel kell vigyázni, az elrákosodhat, de nem kell emiatt most azonnal orvoshoz menni, ráér holnap is.
2010. dec. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt akartam írni, mint az előző: a futószemölcs nem veszélyes, csak fájdalmas, ha megsérül, és vérrel terjedhet! Remélem jól lefertőtlenítettetek mindent, amivel érintkezett.. sajnos az ilyen vírusos dolgok nagyon életképesek:S Egy másik típusú szemölcsöt kaptam el egyszer uszodában, egyetlen darab lett a talpamon, sokáig azt sem tudtam, mi az.. aztán egyszer megsérült, és kivérzett. Hónapokig jártam fájdalmas szurkálásokra és égetésekre mire le tudták vakarni a talpamról mint a hatvanat:S
2010. dec. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki írt!
2010. dec. 14. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!