Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt 2x10napos...

1 hónap alatt 2x10napos antibiotikumos kezelés?

Figyelt kérdés
A hónapban már másodszor kapok antibiotikumos kezelést,először 7 vagy 10napig(már nem emlékszem pontosan) kaptam nőgyógyászati gondok miatt kezelést,ez meg is oldotta a gondom,de fül és egyéb gyulladást kaptam, erre most egymástól függetlenül a két orvos,most a házi írt fel 10napos kezelést. Ez nem gond? Említettem neki,de mintha meg se hallotta volna...MOndjuk tény elég rosszul vagyok, de az immunrendszerem is elég gyenge,nem tudom okos dolog e tovább gyengíteni,másfelől meg nem javulok,úgyhogy lehet muszáj.:S
2010. dec. 7. 18:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és szedek vitaminokat,mindent csinálok,és már hetek óta ez van,úgyhogy ezeket ne írjátok,köszi.
2010. dec. 7. 18:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Jajj, én is pont így jártam. Felírta a nőgyógyász az augmentint, és mellé naprosynt gyulladáscsökkentőnek, plusz még a fül-orr-gégész is felírta az azi sandozt, hiába mondtam neki, hogy már szedek egy másik antibiotikumot. Azt mondta, hogy igyak mellé Normaflore-t (igyál te is!!), és akkor a beleimnek nem lesz baja. Na, a beleimnek nem is lett, de a hüvelygombát "természetesen" előhozta. Vigyázz magadra, jobbulást. (Plusz Lapacho vagy echinacea teával próbáld erősíteni az immunrendszeredet!)
2010. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2. antibiotikumot én csak akkor szedném be a helyedben, ha tenyésztéssel igazolták a kórokozó jelenlétét, és magas lázam is lenne. Nem tudom, hogy ez a "fülgyulladás" mit takar nálad, de azt például gombás fertőzés is okozhatja, aminek a kialakulásához nagyban hozzájárulhat akár egy korábbi antibiotikumos kezelés is. Ha viszont gombás fertőzés okozza, és arra antibiotikumot szedsz be, akkor utána véged lesz. Javaslom, a progastro 825 készítményt, illetve a protexin-ből a flakonost, ezeket most kúraszerűen kellene fogyasztanod mindentől függetlenül. Kérj egy tenyésztést fül váladékból, ha állami orvosnál kéred és erre "megsértődik", (antiszociális személyiségzavar) akkor menj magánklinikára, ott megcsinálják. (De ha lázas vagy, főleg, ha magas a láz, akkor az baktérium jelenlétére utalhat, ebben az esetben sajnos indokolt az antibiotikum)
2010. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!