Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek is lehetek cukorbe...

Szerintetek is lehetek cukorbeteg? 22/N

Figyelt kérdés
Időnként majdnem csillapíthatatlan szomjúságérzetem van. Nem mindennap, de előfordul. Tegnapelőtt este sok édességet ettem. Kb. egy tábla csokit, aszalt gyümölcsöt. Nem vagyok igazán édesszájú egyébként és túlsúlyom sincs. Másnap úgy keltem, hogy rettentően éhes vagyok és azóta is érzek valamit, olyan mintha folyamatosan éhes lennék és égne a gyomrom egyszerre. A válaszokat előre is köszönöm.
2010. dec. 7. 13:58
 1/7 Saten ‫҉ ***** válasza:
Nem általában a cukorbetegség első jele az ideiglenes látás romlása és a szédülés.
2010. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg az állandó szomjúság és a sok pisilés.

Az, hogy sok csoki után éhes vagy, normális dolog.


Mennyit iszol általában? 2-3 liter normális.

2010. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem menj el egy gyóygszertárba és méresd meg a cukrodat! Ha 3.5-8 mmol/l, akkor semmi gáz.De amugy a cukorbetegség tünetei( tapasztalat):megnövekedett folyadék fogyasztás(akár napi 8l is), gyakori vizelés (akár félóránként, nagy mennyiség), étkezés után, föleg ha a kaja egyszerű szénhidrátokban gazdag volt, szédülés, fáradtságérzet; hosszabb távon fogyás és a szem romlása(ez kb hetek alatt következik be), ja és esetleg izomgörcsök, amiket a magnézium tabletta sem szűntet meg.

Remélem tudtam segíteni!

2010. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alul nem viszketsz? Mert, ha igen, úgy menj el a háziorvosodhoz éhgyomorra, hogy vegyen vért.
2010. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha cukorbeteg vagy ha nem, cukrot édességet ne egyél, nem tesz jót, és ez nem az a habla duma, tényleg egészségtelen a cukor, és ugyan úgy mint a dohányzásnak ennek is lesznek mellélhatásai később!!


alapvetően a gyomrunk nem tudja megemészteni a "külön" bevitt cukrot.


amúgy ha cukorbeteglennél, akkor az nem így jelentkezne. de méresd meg a cukrod, elvileg gyógyszertárban is lehet. de sztem már 5-10 ezer ft ért kapsz vércukor mérőt

2010. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Először is fontos, hogy vannak-e a családodban cukorbetegek. És ha vannak, női- vagy férfiágon örökölték-e. Egyébként tipikus tünet a látás romlása. A megnövekedett étvágy még nem elég ok ilyen feltételezésre. Pl. a legtöbb állapotos is kívánja a sok édességet. Megnövekedett folyadékigénynél csak extrém esetben kell aggódni, napi 5-6 liter felett. Ugyanazt tudom mondani, mint a többiek, méresd meg (éhgyomorral!!) és szerezz be a mérőt. Akkor kell elkezdeni aggódni, ha többször egymás után 10 fölötti értéket mérnek éhgyomorral. Tapasztalat:/
2010. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak köszönöm.
2010. dec. 7. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!