Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hatalmas alvasigenyem van:...

Ästher kérdése:

Hatalmas alvasigenyem van: szinte minden nap 14-15 orat alszom. Hiperszomniara gyanakszom, bar nem vagyok benne biztos. Ti milyen orvoshoz fordulnatok a helyemben? Haziorvosommal nem vagyok jo viszonyban, o nem tudna segiteni.

Figyelt kérdés

Egyszeruen keptelen vagyok felkelni, erzem, hogy meg tobbet kell aludnom. Hiaba allitok be ket csorgoorat, felebredek ra, de visszaalszom. Nem birok felkelni, es nagyon rossz, hogy atalszom a fel napot.


Az egesz ket evvel ezelott kezdodott. Akkoriban nagyon sokat hianyoztam az iskolabol, es valahogy ereztem, hogy azert nem birok felkelni, mert nem szerettem oda jarni, ahova jartam. Azt hittem, ha befejezem az iskolat, es dolgozni kezdek, akkor megint minden jo lesz. De mikor rendbejottek a dolgaim, es ugy ereztem, boldog vagyok, tovabb folytatodott ez a remalom, es tovabbra sem tudtam reggelente felkelni. Minden nap delutan keltem fel, es persze ejfelnel elobb nem tudtam lefekudni. Hiaba terveztem el, hogy masnap mit fogok csinalni, mikor kelek, kiprobaltam mindent, semmi nem segitett. Nagyon ketsegbe vagyok esve. Mostanaban meg jobban erzem magam egesz nap, es volt olyan, hogy melozni kellett, es fel tudeam kelni, minden oke volt, de mikor masnap semmi "kotelezettsegem" nem volt, csak elterveztem egy-ket dolgot, amit szerettem volna csinalni, hiaba allitottam be csorgoorat, keptelen vagyok felkelni. Ez igy nem mehet tovabb. Az a legszornyubb, hogy nem tudom, az egesznek mi az oka, de felek, hogy ez az eletvitel sulyos korulmenyekkel jarhat.

Es hiaba gondolok arra, hogy ez igy nagyon rossz, meg sokan mondjak, hogy csak akaras kerdese, es tisztaban vagyok vele, hogy ez nem normalis, megsem tudok egyedul valtoztatni rajta. Ezert szeretnek orvoshoz fordulni, de nem tudom, hogy melyik szakorvost kene felkeresnem. Vagy hogy milyen megoldas van meg erre egyaltalan. Van valami tippetek?


2010. dec. 1. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy túlalszod magad. Ha 6 órát alszom, akkor simán felkelek reggel. Ha 8-at akkor nehezebb a kelés... Egy kis akaraterővel, vagy azzal hogy más felébreszt próbáld meg visszaszorítani az alvásidőt, ha mégsem sikerül, akkor majd a háziorvos meg tudja mondani, hogy merre tovább...
2010. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretnem, ha onmagamat tudnam motivalni valahogy, es nem feltetlenul mast megkerni, hogy ebresszen fel, mert ha o a kesobbiekben nem lesz ott, akkor megint nem tudnek felkelni... Mint irtam, nem vagyok jo viszonyban a haziorvosommal, tehat hozza semmikepp nem szeretnek fordulni.
2010. dec. 1. 22:00
 3/4 anonim válasza:

Lehet, hogy csak azért alszol sokat, mert nem alszol "rendesen".Vannak ilyen alvásközpontok, szerintem próbálkozz ott minél hamarabb.


[link]

2010. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 emlya ***** válasza:
Én is igy vagyok vele, sőt én az órákon is elaludtam, nem tudtam kihez forduljak a házi orvosom elküldött mindenfelé, de nem lett eredmény, végül gondoltam egyet és elmentem pszichoiáterhz, aki megállapitotta hogy ez bizony narkolpszia.
2012. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!