Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy "immunis"...

Elképzelhető, hogy "immunis" vagyok a koffeinre?

Figyelt kérdés
Naponta 4-5 kávét legurítok ami mellé még lecsúszik pár energiaital is, mégis fáradt vagyok. Ezelőtt bőven elég volt akár egy kávé is és happy volt minden. Vélemény?
2010. nov. 19. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A szervezeted hozzászokott, és megtanulta metabolizálni. Akárcsak a drog és a pia esetében.
2010. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értelmezem, akkor ha megiszok akár egy liter kávét, semmit nem fogok vele érni, max kiugrik a szívem a helyéről?
2010. nov. 19. 21:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

jaja...adaptációnak nevezik a folyamatot. meg kell tanulni:

-rendesen kipihenni magad

-sportolni szintén rendszeresen

-és egy ideig elhagyni kvt és energiaitalt.


És min egy hónappal később napi max 2 kvt inni (energiaitalt ne, az csupa szemét).


Azt is figyelembe kell venned, hogy a szervezetet se lehet egy idő után nagyobb teljesítményre sarkallni, mert kifáradt.

2010. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlzásba viszed, májgyulladást is kaphatsz, egyik ismerősöm is minden reggel megivott vagy 6 decit, és egyszer csak azt vette észre, hogy feldagadt a mája, aztán kezeltethette is rendesen. Egyébként annyi amennyit iszol már káros a májadnak sztem.
2010. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alvási problémáim vannak már pár éve. Nem is tudom mikor volt utoljára olyan, hogy isten igazán kialudtam magam. Ha tudok aludni, akkor is rendszeresen felébredek és nem is tudok visszaaludni vagy ha igen akkor is nagyon nehezen. Ebből következik az, hogy másnap nagyon fáradt vagyok és muszáj valamit tenni. :'(

Köszönöm az eddig válaszokat!

2010. nov. 19. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen helyzetben voltam, vagy még durvábban, az vetett véget neki, hogy kiderült rákos vagyok.

A sok égéstermék ami lényegében a kávé maga, elég karcinogén.

2010. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Eduscho duplából megittam, töményen fél litert, és hiába voltam nagy kávés, koffein mérgezésem lett, elöző voltam.

Ja én antidepinek is használtam a kávét, nem sok sikerrel, mert mániásnak tüntem tőle.

2010. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez szomorú, őszintén sajnállak :( és jobbulást kívánok ha szabad ilyenkor ezt mondani :S
2010. nov. 22. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
A túl sok koffein pont ellenkező hatást vált ki, mint amit szeretnél. 2 kávé, mellette fontos, hogy legalább 2-2,5 liter tiszta vizet IS megigyál, a víz az alapja mindennek.
2010. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!