Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy dolog közben rendszeresen...

Nagy dolog közben rendszeresen vérzik a fenekem. Nem tudom miért van. Hogy lehetne orvosolni?

Figyelt kérdés
Dokihoz nem nagyon szeretnék elmenni ilyen problémával. és nem azért van mert túl vastag a széklet mert akkor is vérzik ha vékonyabb.20 F
2010. nov. 16. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
vastagbélrák, végbélpolip, aranyér...válassz! én mindenesetre egy gasztroenterológus orvost választanék a helyedben....
2010. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

gyomrod nem szokott fájni?(fekély?)

orvoshoz nyugodtan elmehetsz(sőt menj el!) az a dolga hogy segitsen.

2010. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mindenképp menj el orvoshoz. Ez nem házilag gyógyítható dolog. Ne kockáztass...
2010. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezzel tényleg el kell menned orvoshoz. Ne bagatelizáld el! Szegény Édesapám pl. nem szemérmeskedett, többször szólt a háziorvosunknak, hogy ilyen gondja van, de az mindig csak megnyugtatta (vizsgálat nélkül!), hogy biztosan csak egy kis aranyér, kenje reparonnal. Később - sajnos már túl későn - kiderült, hogy vastagbélrák volt az oka.

Igenis, el kell menni az orvoshoz és meg kell nézetni, nehogy valami komoly baj legyen!

2010. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy nagy levegőt, menj el orvoshoz, nem tehetsz mást.

Kényesebb ügyben nekem is mennem kellett, az orvos (nálam műtős stb.) ha úgy adódik csak egy páciensnek, gyógyulni akarónak tekint.

Elnézést, de azt ne várd azt írjam: magától elmúlik...

2010. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, a véres székletet nagyon komolyan kell venni, mert nagy bajt is jelezhet. Valószínűleg aranyér vagy végbél repedés, de az is lehet, hogy polip van a vastagbeledben, ami idővel elrákosodhat vagy legrosszabb esetben vastagbélrák is lehet. Menj el a háziorvoshoz, aki a gasztroenterológiára fog beutalót adni, ahol valószínűleg kolonoszkópiát (vastagbéltükrözést) fognak javasolni. Ez elég rosszul hangzik és ijesztő dolog, de nem kell tőle tartani ugyanis bódításban végzik, így valószínűleg nem fog fájni, inkább az előkészületek a kellemetlenek.
2010. nov. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. ha tart még tovább is ez akkor elmegyek dokihoz
2010. nov. 17. 17:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne csak akkor menj el ha tovább tart, ugyanis ha csak egyszer is előfordult, akkor annak oka van, amit ki kell deríteni!
2010. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte teljesen a ma 00:05 válaszadó által leírt menete volt a dolognak nálam. Vastagbéltükrözés eredménye: polip! Endoszkóppal, műtét nélkül eltávolították.

Mindez 28 évesen!!!

Ezt csak azért írom, mert mindenki azt hiszi, hogy ez csak idősebb korban jelentkezik..

A szövettan nálam megállapította, hogy évekkel később ebből rák lehetett volna.

Menj el orvoshoz akkor is, ha elmúlik (nekem se volt állandóan véres)!

2010. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

ma is nagyon véres volt úgyhogy elmegyek dokihoz. :S

2010. nov. 19. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!