Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy történik az orrsövény...

Hogy történik az orrsövény műtét, és milyenek az elkövetkezendő napok?

Figyelt kérdés

Hamarosan műtenek. Köszi

21 lány


2009. jan. 8. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem altattak, azt mondta utána a dr., hogy még szerencse, hogy altatásban csinálta, mert nagyon sok melója volt vele... Utána az volt kellemetlen, hogy benne volt pár napig a szilikon, így csak a számon tudtam levegőt venni. Folyton kiszáradt a torkom, aludni sem tudtam vmi sokat emiatt. Egyébként közel sem volt annyira fájdalmas dolog számomra, mint amikor a mandulámat vették ki. Szóval annyira azért nem vészes, és mindenképpen megéri! Azóta semmi gondom vele, s a műtét óta (kb.4-5éve) szinte nem is használtam orrcseppet. Előtte pedig óránként kellett cseppentenem. Úgyhogy ne izgulj, készülj fel, hogy nem lesz túl kellemes, de a cél érdekében mindenképp megéri! :)
2009. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha hamarosan műtönek akkor bizonyára fel is készítettek a részletekre.El fognak érzésteleníteni és egy kis vésővel az orrod belső falán igazítanak.Én altatásban kértem amit nagy nehezen teljesített a doki bár nem javasolta és próbált lebeszélni arról,hogy átaludjam.Műtét után be lesz tamponozva az orrod meg be is lesz kötözve úgynevezett parittyakötéssel.Ezt a kötést majd magadnak kell cserélgetned.Kicsit furcsa lesz majd úgy nyelned,hogy az orrodon nem kapsz levegőt de meg lehet szokni.Pár nam múlva majd lazítani fognak a tamponon.Ez annyit jelent,hogy kb.a felét kiszedik.Megjegyzem,hogy ez elég kellemetlen érzés lesz.Miután az egész tampont eltávolították akkor kapsz majd orrkenőcsöt meg nasivin orrcseppet és felváltva csepegtetsz kenegetsz magadnak.Nózikád kicsit meg lesz dagadva de elmúlik hamar és rendesen tudsz majd lélegezni orron át.Sok sikert és szerencsét a műtéthez.Remélem nem ijesztettelek el.
2009. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Huh... Nekem is kellett volna, be is jelentkeztem a műtétre, de mikor megtudtam mi lesz, lemondtam és azóta se mentem el, mert félek :S
2009. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: próbáld csak meg!

Nekem is megcsinálták: ég és föld! Előtte egyszer 200 papírzsebkendőt használtam el egy nap... azóta alig voltam beteg. Akkor is talán 20 zsebkendő ment... A leírásom megvan itt valahol.

2009. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Szerintetek kérjek altatást?

Annál attól félek, hogy vért nyelek, megfulladok és nem kelek fel többet...

Mandulaműtétem volt 2 éve, annál nem altattak, de elég gáz volt.

Orrműtétnél is nyelek vért?

2009. jan. 8. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok.Kérd ki az orvos tanácsát.Ha kérsz altatást akkor azt jóval műtét előtt jelezd mert a dokid akkor elküld aneszteziológushoz aki esetleg még további vizsgálatokat kérhet és amíg azokat meg nem csináltatod addig nincs műtét.Megjegyzem,hogy nagyon erős érzéstelenítőt kapol ha nem az altatást választod és nem sok mindent érzel.Én is a műtétem után végeztem egy kis közvéleménykutatást a többi betegtől onnan tudom.
2009. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem altattak. Nem volt semmi gond. Olyan erős koktélt kaptam, hogy még csak nem is féltem.

Szerintem nem árt, ha ébren vagy, mert elég erősen ütnek.

2009. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És nem nyeltetek vért? Mert mandulaműtétnél kis ideig levegőt sem kaptam a vértől, ettől félek a legjobban, az nagyon rossz volt.
2009. jan. 8. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Itt nincs annyi vér. Ami jön, az meg kifolyik az orrodból. Ülsz közben, és fölfelé nem fog folyni.

Neked kell tartani a tálcát (már, ha ébren vagy).

2009. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!