Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatod hogy nagyon...

Honnan tudhatod hogy nagyon súlyos beteg vagy?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy vannak olyan esetek, hogy egy illtőnek balesete volt, vagy valami ártalmatlan rutinvizsgálat során kiderült hogy rákos esetleg haldoklik vagy ilyesmi.


Mi van akkor ha valakivel nem történnek balestek, és nincs lehetősége arra hogy "véletlenül" kiderüljön hogy haldoklik. olyankor az ember milyen tünetek alapján kezdhet gyanakodni, és elmenni az orvoshoz?


tudtok olyan jellegű történeteket mondani ahol az ember azért ment el az orvoshot, mert érezte hogy valami itt nem stimel, milyen tünetei voltak, és mi volt a betegség?


2009. jan. 8. 05:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt ilyen eset, saját példámat alapul véve.Nagyon el kezdett hullni a hajam, bőrgyógyászaton nem találtak semmit, de sejtésük alapján teljes vérvizsgálatra küldtek, ahol TSH vagyis pajzsmirigyre utaló vérkép elemzést is kértek,Kiderült, hogy beteg vagyok, pár hónapra rá, súlyos toxikus, túlműködő golyvával műtöttek meg.Hajni.
2009. jan. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A körzeti orvosnál a laborvizsgálatot évente megcsinálják neked ha kéred. Intő jel lehet a fogyás, vagy pl ha az emésztésed vagy akármi más a testeden vagy életviteledben ok nélkül megváltozik. Nagyjából ennyi. Ha te is nagyon parás vagy mint én, elmehetsz olyan vérvizsgálatra, ami kb 25 E ft, és onnan kimutathatóak a tumormarkerek. Neten rákeresel bizti megtaláloda a pontos nevét. Kecskeméten is van egy doki, aki végez ilyen hőtérképes vizsgálatot, az sem olyan nagy pénz, úgy értem, a PET több százezer forint, ez meg kb 20-25 E., és ez is mutatja a változásokat a testedben.
2009. jan. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző hsz. vagyok, volt ilyen a családunkban. Anyukám testvére még a 80-s évek elején egyszer csak annyira fáradtnak érezte magát, hogy nem bírt elbiciklizni a munkahelyére. Aztán ez a dolog addig fajult, hogy már felkelni sem bírt. Kb egy évit tartott akkor még, mire megtalálták a baját. A szervezete nem tudja feldolgozni a zsírt, mert nem termelődik nála a karnitin. De addigra már oda jutott, hogy nem volt energiája a nyeléshez, vagy pl pislogáshoz. A gyógyszert akkor még az eü minisztériumon keresztül kellett rendelni. A mai napig nem gyógyítható a betegség, csak szinten tartani lehet. 82-ben rajta kívül még kb öt beteg volt az országban, és két orvos aki ezzel foglalkozott, ebből egyik külföldön volt. Ennyi.
2009. jan. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!