Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen időközönként érdemes...

Milyen időközönként érdemes masszázsra menni? Múlt héten voltam először masszázson vagyis az elején köpölyözés volt majd masszázs és lágy csontkovácsolás. Nagyon jól esett és sokkal jobb lett mindenem. ?

Figyelt kérdés
Hátamba még érzek azért csomokat de gondolom azer ahoz több alkalom kell. Mennyi időközönként érdemes elmenni ?
tegnap 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én két masszőrnél voltam eddig (többször), mindkettő heti egy alkalmat mondott.
tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a masszőrtől kértem volna erre tanácsot hogy Ő arra a fajta kezelésre mit javasol, milyen időközönként érdemes járni stb...

Én is jártam elég sokáig mert a vállammal voltak gondok és a könyökömmel ott kellett igazán masszíroznia meg csontkovácsoláson is voltam igaz másik emberhez mentem akit Ő javasolt, és az a csontkovács annyit mondott nekem hogy az első alkalom az kb a semmivel egyenlő, jobb lesz, de ismételni kell 2-3 héten belül mindenképp és közte masszázs is legalább heti egyszer. Én 3 hónapig jártam, majd amikor már kezdtem rendbe jönni, tehát már határozottan éreztem hogy nem csak a kezelés után jobb hanem napokkal később is, akkor kaptam azt a tippet hogy gyógytornászt keressek fel mert az izmokat erősíteni kell hogy megfelelő legyen a tartásom, főleg a hát izmomat, nyakizmomat javasolta mert szerinte harmat gyenge, csak azért éreztem keménynek, meg erősnek mert úgy be volt csomósodva meg állva mint az állat.

Persze heti 2 alkalom volt a gyógytorna, és utána is még jártam vissza masszázsra ami inkább egy fajta izomátmozgató frissítő masszázs volt, tehát nem dolgozott meg olyan keményen, csak annyira hogy megelőzze a letapadást meg jobban át legyen mozgatva még, de ennyi.

De nekem ezek mellett tanácsolt gyógyteákat, meg különféle vitaminokat, meg ételekből is kaptam pár tippet hogy mit egyek inkább, mert sok múlik ezen is ám. Nekem egy komplett életmódváltás kellett ahhoz hogy érjen is valamit hosszú távon és ne csak pár napra oldódjon meg a problémám.

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne naponta.
ma 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 3 naponta járnék, de ha lehetőségem lenne és a masszőr is elfogdná naponta. Hetente kétszer szerintem megfelelő hosszútávon terápiának. =)
ma 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A problémától is függ. Valakinek heti 2, tlagban heti egy de neha havonta is elég.


Egyébként a masszázs csak tűzoltás, az okot nem fogja megszüntetni. Amíg nem trszel az ellen addig rá leszel szorulva a masszázsra

ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!