Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért érzem magam ennyire...

Miért érzem magam ennyire másnaposan rosszul magam? Más hogy bírja?

Figyelt kérdés

Egy ideje már érzem hogy teljesen mindegy mennyit iszok előző nap,akkor is úgy kelek fel másnap hogy extrémen fáradt vagyok,ésfáj a fejem.Mások hogy bírjak azt hogy felkelnek reggel és semmi bajuk nincs pedig ugyan annyit ittak?

Van olyan akinek meg se kottyan,másnap csinálja dolgait mintha nem is ivott volna.


Én meg akármennyit iszok,kicsit,esetleg sokat,akkor a másnaposság nekem durván szarul zajlik le.


Ez mitől lehet szerintetek?

Csak én vagyok így,vagy van más is aki a másnaposságot dzrván rosszul éli meg?



ma 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha ennyire rosszul viseled, akkor ne igyál, vagy maximum egy kis pohár valamit. Gondolom annyitól talán nem leszel másnapos.

Az, hogy az alkoholt kinek hogyan dolgozza fel a szervezete, ki hogyan reagál rá, nagyon egyéni. Én pl. egy korsó sörtől már gyakorlatilag részeg vagyok, más meg 8,9 korsót is meg tud inni, anélkül, hogy durván részeg lenne. Ráadásul előfordul, hogy másnaposságot is érzek, ha egy-két korsó sört megittam. De mostanában már nem nagyon iszom, egyébként nő vagyok.

Aki masszív ivó, az jobban bírja, mert hozzászokik a szervezte, és itt a fokozatosság elve sokat számít. Mindennap egy kicsit iszol, és egyre jobban bírod. Ezt azonban nem javaslom.

Te így vagy összerakva. A korral is sokat változik a dolog. Régebben nagyon ritkán voltam másnapos, utána meg rengetegszer. Nem igazán tudsz mit tenni. Ha szarul érzed magad az alkoholtól, akkor ne igyál.

Egyébként nem vagy egyedül a problémáddal.

ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyik front jön a másik után, nem csoda, hogy így érzed magad. Tulajdonképpen a nyári extrém hőség el lett vágva, azóta meg mindenféle hullámzó front átvonul felettünk és hűvös van. Nem tud a szervezet mihez alkalmazkodni igazán.
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyes jól írja, ez van, ne igyál. Önuralom.


Amúgy sem éri meg, már bocs, le lehet pontozni nyugodtan, hajrá. A májad és az agysejtjeit örülnek, ha nem iszol annyit. Meg a nemiszervek, komolyan.


Aki meg nem tudja jól érezni magát társaságban alkohol nélkül, az gáz. Pont.

ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!