Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmenjek endokrinológushoz?

Elmenjek endokrinológushoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még augusztusban utaltak be nyaki ultrahangra, mert magas volt a pajzsmirigy hormonom, ma voltam azt mondták semmi baja a pajzsmirigyemnek. Háziorvos endokrinológushoz is beutalt, de ha semmi baja a pajzsmirigyeimnek akkor is menjek el?


ma 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze. Lehet hogy valami tök más a baj ami így kiderül.

Nekem pl emdokrinológusnál derült ki hogy a vérnyomásgondom hormonális.

ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
attól, hogy uh-n nincs még elváltozás, gond még lehet
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem azt mondták, hogy nincs baja a pajzsmirigyednek, hanem hogy ultrahangon nem látszik fizikai elváltozás.
ma 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj endokrinológushoz, igen, mindenképpen!


Önmagában nem elég a TSH-t vizsgálni, és te gondolom arra célzol, hogy az magas, a háziorvos csak azt tudja megnézetni. Az endokrinológus néz majd T3, T4, ATPO értéket, stb. Ezen kívül nézhet még vitamin, mellékvese értékeket is, cukrot, IR-t vizsgál, sok mindent, nekem is több mindent szokott, nem csak pajzsmirigyet.


Nekem sem látszik ultrahangon, de a vérvételen nem jók az eredmények, azaz még pajzsmirigy beteg vagyok. Azazhogy MÉG nem látszik, az endokrinológusom szerint évek, évtized múlva már fog, ez van...


Tüneteid egyébként mik, mit érzel? Hajhullás, hízás, alvászavar, ilyesmik?

ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen, menj el endokrinológushoz. Az ultrahangon nincs fizikai elváltozás, attól még a vérvétel mutatja, hogy valami gond van a pajzsmiriggyel. Az endokrinológus majd kér továbbítom vérvételt.


Meg ahogy írták, mást is vizsgál az endokrinológus, hasznos, menj mindenképp.

ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!