Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék tanácsot kéri: ha...

Szeretnék tanácsot kéri: ha idős férjemet kiengedik a kórházból, van-e olyan rehabilitációs intézmény (akár magán), ahol néhány hétig gyógyulhatna?

Figyelt kérdés
Én még dolgozom, nagyon szeretem a munkámat, nem szeretném abbahagyni. De egyedül sem merem otthon hagyni a férjemet, illetve azt sem látom megoldásnak, hogy egy-két ápolót felfogadunk, akik meghatározott időben "ránéznek", mert általában olyankor történik baj, ha idős ember egyedül van otthon, pl, kimegy a mosdóba és közben megszédül, elesik. Sajnos, a férjem nem nagyon fogadna el idegen ápolókat, "nem azért nősült meg...". Minden segítséget megköszönök.

#rehabilitáció #idősgondozás #magánszanatórium
tegnap 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rehabilitációs intézményekben is idegen ápolók vannak...

Ezt amúgy szerintem a kezelőorvostól kellene megkérdezni, és attól is függ, hogy miért volt kórházban.

Anyukám pl. combtöréssel volt benn, neki ajánlottak helyet a rehabon. Létezik még ápolási osztály is, de oda több hét/hónap a várólista.

A magánintézményekre rá lehet keresni neten, de szerintem ha pénz van rá, akkor már arra az időre otthon is maradhatna, egész napos ápolónő mellett, nem tudom, hogy ez miért rosszabb...

(Ha viszont ez akkora probléma, és nem csak a munkád szereted, hanem a férjed is, akkor dönthetsz úgy, hogy pár hétig nem mész: szabadság /akár fizetetlen is/, táppénz háziorvossal megbeszélve stb.)

tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Arra nincs mód, hogy otthonra befogadjatok egy ápolót, aki veletek lakik, amíg szükséges? Az is elkér egy jól látható összeget, de még mindig olcsóbb és talán jobban segíti is a gyógyulást, ha otthon lehet.
tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!