Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázza “lebutítva...

Valaki elmagyarázza “lebutítva” hogy mi az a bombay vércsoport?

Figyelt kérdés
Valaki nemrég kiírt ehhez a vércsoporthoz kapcsolódó kérdést, de hiaba olvastam utánna nem igazán értem
ma 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Ne utánna olvass, hanem olvass utána!
ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb tudnivaló:

"A jelenség nagyon ritka, de ennek köszönhetően megeshet, hogy AB-s szülő mellett 0-s gyerek születik, vagy 0-s szülőnek AB-s gyereke.


A Bombay fenotípusos emberek csak más Bombay fenotípusos emberektől kaphatnak vért, ugyanis a „normális” 0-s vérben H antigének találhatóak, amire a Bombay fenotípusos vérben antitestek vannak."


Részletek:

[link]

ma 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2es köszönöm szépen, végre megértettem😁😁
ma 17:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti hogyha valakinek a szülője közül az egyik AB-s és az utód 0ás akkor ő bombay vértípusú?
ma 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
AB-s szülő gyereke nem lehet normál nullás vércsoportú, csak Bombay nullás. Ha normál nullás, akkor az nem tőle van, vagy pedig egy ritka mutáció ment végbe (de ennek kicsi az esélye).
ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!