Hogyan hivatkozzak?

Figyelt kérdés

Most kezdem a szakdolgozatomat írni, így ez az egész hivatkozás nekem teljesen új dolog.

Ha van egy könyv, ahonnan egy oldról olyan mondatokat találtam, amiket az én szakdolgozatom egyik fejezetéhez fel tudnék használni, viszont van olyan mondat amit nem írnék át, de van olyan amit kicsit igen, akkor hogy hivatkozzam le? És pl az oldal 3. mondata jó, utána meg pl beletenném a 6. mondatot. Ezeket külön hivatkozzam le vagy egyben?

kérlek segítsen valaki mert teljesen elveszett vagyok ebben a témában még.



ma 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress rá a harvard hivatkozás rrndszerre és mindent úgy.

Ha gondolatot veszel át, nem szo szerint akkor pl


Elozo mondat. A hegyi kecskék jó hidegtűréssel rendelkeznek (Kovács, 2017). Bla bla bla


Tehá a szerző vezetékneve és vesszővel az év mikor a könyvet kiadták.

Ha tobb szerző van akkor az első szerző és et al (Kovács et al, 2017)



Ha szó szeirnt veszed át akkor a mondat idézőjelben és utána az olalszam.

"A hegyi kecskék jó hidegtűréssel rendelkeznek (Kovács, 2017, p39)"

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden egyetem, minden tanszékének más a hivatkozási rendje. A témavezetőnél kellene érdeklődnöd, nálatok mi a módi. Ez csak egy módszer, amit az 1-es írt..de lehet nálatok nem szövegközti hivatkozás van, hanem lábjegyzet, és nem így.

Amit leírtál át plágium, eljutottál a diplomáig úgy, hogy egy beadandót se írtál? Szabvány szerint, hivatkozva? Szó szerint semmit nem vehetsz át, egy rövid mondatot sem (csak ha idézeteket használsz, és pontosan leírod kit idézel, de ezt meg nem javasolt csinálni, mert nagy százalékban nálunk ezt is hibának vették). Bármit át akarsz venni valakitől, át kell fogalmazni! Majd, ha ez meg van az egyetemi előírásoknak megfelelően lehivatkozni, kitől vetted át ezt átfogalmazva.

ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálatok nincs valami szakdolgozati segédlet az egyetem, kar weboldalán? Meg alapból volt is olyan óránk, ahol a szakdolgozat kutatásmódszertanról volt szó, és ott is volt szó róla, bőven. Nálatok nincs semmilyen segédlet sehol online, vagy nem is volt semmilyen órán szó róla...?


Amúgy ha rákeresel pl. a PTE KTK szakdolgozatra, akkor ott a weboldalon van módszertani útmutató, ott tök jól leírják, meg lehet érteni, de amennyi egyetem... nem egységesek az elvárások.

ma 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenhol van szakdolgozati segédanyag, azt kell megnézni.
ma 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!