Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Galandféreg hol él az emberekb...

Galandféreg hol él az emberekben (akiben van)? Hogyan lehet kiírtani?!

Figyelt kérdés

szept. 28. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Na vajon hol élhet?

Gyógyszerrel.

szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég sok helyen élhet, azért kérdeztem, hogy ez pontosan hol él. De ha nem tudod, akkor ne írj. Ha tudod, akkor pedig a választ írd meg, nem pedig talányoskodni.
szept. 28. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
A belekben él, és az orvos ír fel rá féreghajtót, az kiirtja.
szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az előző "hozzászólás" törlését köszönöm!


Te vagy az ugye, aki mindenhová odaír, mintha értene a témához, aztán mindig kiderül, hogy nem értesz?

Fogd már fel, hogy ne vezesd félre az embereket!


És ráadásul az alattomos beszólásaid!


Azóta megtaláltam a kérdésre a választ.


"Galandférgek


Előfordulása

A fertőzést okozó 2 leggyakoribb állat a sertés (horgas fejű galandféreg=Taenia solium) és a szarvasmarha (simafejű galandféreg=Taenia saginata). A galandféreg lárváit tartalmazó, ún. "borsókás" hús nyersen való fogyasztása révén jön létre az emberi fertőzés.


Tünetei

A legtöbb beteg tünetmentes, enyhe alhasi panaszok, hasmenés, végbéltáji viszketés előfordulhat. Egyes esetekben a petékkel telt ízek láthatók a végbélnyílásban. A T. solium petéiből ritkán az emberben is kifejlődhet lárva, mely a vérkeringés útján eljuthat elsősorban az agyba és izmokba, ahol folyadékkal telt hólyaggá alakul (cysticercosis), és elhelyezkedésétől függően idegrendszeri tüneteket (fejfájás, hányás, görcsök), a szemben uveagyulladást, szemideghártya-gyulladást vagy látási zavarokat, az izmokban izomgyulladást okozva.


Diagnózisa

A diagnózis felállítására a széklet parazitológiai vizsgálata alkalmas. Vannak esetek, amikor a széklet negatív, de a pete a végbélnyílás mellé ragasztott cellux csíkkal kimutatható. Cysticercosis gyanúja esetén képalkotó vizsgálatok (CT, MRI) is szóba jönnek.


Kezelés

A féreghajtás gyógyszerrel történik.


Megelőzés

Csak hatóságilag ellenőrzött és megfelelően átsütött húst fogyasszunk.


Echinococcus granulosus (a kutyák galandférge)


Előfordulása

A fertőzött állat székletével kerülnek a peték a külvilágba. Az ember megfertőződhet szennyezett étel és víz fogyasztása esetén, valamint a fertőzött kutyákkal közvetlen érintkezésbe lépve. (A peték megtalálhatóak kutya szőrén, száján, a kutya edényein is.) A bélbe kerülő petékből lárvák fejlődnek ki és a vérkeringés útján eljutnak a különböző szervekbe (máj, tüdő, csont, agy), ahol hólyagszerű tömlőkké fejlődnek.


Tünetei

A legtöbb tömlő sosem okoz tünetet és magától visszafejlődik, mások elhelyezkedésüktől és nagyságuktól függően nem tipikus panaszokat okoznak. Veszélyes szövődmény lehet azonban a tömlők megrepedése, amikor súlyos allergiás reakció léphet fel."

szept. 29. 06:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!