Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek rángásai az...

Mitől lehetnek rángásai az embernek?

Figyelt kérdés

Egy jó pár hónapja már megjelentek, de olyan ritkán jepentkeztek, hogy egyáltalán nem tulajdonítottam nekik nagyobb jelentőséget. Pl. fekve telefonoztam, és a kezem megrándulása miatt az arcomra ejtettem a telefonom. De ezek tényleg úgy havonta jelentkeztek egyszer "csak".

Aztán az utóbbi egy héten nem csak naponta, de óránként több ilyen megrándulásom van. (Nem tudom, hogyan nevezzem.)

Azt veszem észre, hogy ha nincsen semmi fontos dolgom, szinte egyáltalán nincs, de ha órán ülök, és jegyzetelni akarok, többször hirtelen megrándul a kezem, pl. húzok egy olyan vonalat, amit nem akarok, vagy megemelem a kezem az akaratom ellenére. Irányítani sajnos nem tudom. Próbáltam "visszatartani", de talán pár másodpercig sikerül, utána megint kontrollálhatatlan.

A dolog hátterében talán állhat az, hogy továbbtanulás miatt most költöztem el otthonról, és az egyetem is szokatlan és nehéz.

Lehet esetleg komoly problémám? Idővel el fog múlni?



ma 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem túlmutat egy egyszerű stresszes helyzeten, akaratlan rángás előfordulhat nagy ritkán, az normális, de hogy kontrollálhatatlan, elég sűrűn legyen ilyen megrándulás, esetlen mozdulatok, az nem normális. Menj el orvoshoz és mondd el neki. Szedsz valami étrendkiegészítőt, D-vitamint, kálciumot pl.?
ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen szedek, nem mondanam hogy minden nap, de ha éppen nem felejtem el, akkor igen
ma 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer sérülésétől, neurológiai vizsgálatot javaslok.
ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Túlzott kálcium bevitel okozhat ilyet pl., de lehet valami szer mellékhatás is, esetleg gyógyszer mellékhatás. De mindenképpen egy orvost felkeresnék ezzel a problémával.
ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!