Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosom refluxra gyanakszik...

Az orvosom refluxra gyanakszik. Rennie tényleg nem használ rá?

Figyelt kérdés

El nem múló gombócérzet miatt kerestem fel, szerinte reflux

Van itthon Rennie-m mivel sokszor égő érzés van a torkomba illetve jön fel a sav.. ez van mikor slejm formájában

Most felírt Ludea savlekötött

Ez erősebb tényleg?



ma 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Minimálisabban erősebb.

Ha valóban refluxod van (nem csak háziorvos szerint, hanem igenis elmentél belgyógyászathoz...), akkor Emozul, Esomeprazol Sandoz, Patropazol...

Ezek a gyógyszereket a leghatákonyabbak az IBS-re és refluxra.

Vényköteles mindegyik! Csak és kizárólag belgyógyász írhatja fel őket.


10 éve aktívan szedem, nem jön elő a reflux.

ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A rennie auon a helyen es idoben hat amikor beveszed. Es csak egy bizonyos fokig


A ludea nem savlekoto hanem savcsokkento. Eleve kevesebb savat termel a gyomor ezert nem lesz tultermeles tehat tartosan megszabadit a refluxtol (dieta mellett)

ma 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aztmondta a háziorvosom hogy nagyon macerás dolog kivizsgáltatni 5hónapról beszélt hogy annyit igénybevesz.. gyomortükrözés stb

Így felírt Ludea savlekötött és mondta ha ez hat, kiderül reflux vagy nem.

Megkérdezhetem hogy neked is volt gombócérzeted a reflux miatt? Mikor múlt el a gyógyszer után? :( már nagyon kiborít

ma 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok ismét.

Érdemes kivizsgáltatni, én nem annyira hagyatkoznék sima általános háziorvos véleményére.

Tudom időbe telik, de megéri, mert az egészségedről van szó, mindemellett mindent is kivizsgálnak vele kapcsolatosan.


Volt nekem minden is, égő szúró hasi fájdalmak, torkomban folyamatos sav, szintúgy egész mellkasomon éreztem a savat...


Változó mikor jön elő. Van mikor stagnál, van mikor aktív.

2 éve nem szedem a gyógyszert, azóta rendbe jött, de kiszámíthatatlan mert bármikor előjön és akkor megint kell egy pár hónapos gyógyszert kúrát szednem.

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Énis éjszaka arra kelek fel sokszor hogy a mellkasom-torkom marja :(

Emellett én ezt a habos slejmet is savnak gondolom keserű íze van.

Illetve egyfolytába büfögök..

de csak ez a gombócérzet készít ki brutálisan ami nem múlik el csak enyhül.

ma 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:

1)

Te mit szívsz, hogy egy ppi-t csak belgyógyász írhat fel?

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem szívok, a sima háziorvosom nem írt fel semmit refluxra, azt mondta menjek el kivizsgálásra.

Elmentem, és csak a belgyógyász javaslatára szedem azt amit.

ma 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!