Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlsúlyból eredő egészségügyi...

Túlsúlyból eredő egészségügyi problémáknak mennyi fogyás után kellene javulniuk?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőt lettem diagnosztizálva Inzulinrezisztenciával, az orvos akkor tanácsolta a fogyást és az életmódváltást. Akkoriban 125~ kg körül voltam, és több kissebb problémám volt ami a túlsúlyra eredeztethető vissza. Az utóbbi bő félévben elkezdtem fogyni, és a problémák nagy része meg is szűnt viszont van olyan ami megmaradt. Példának okáért több helyen "férfiasan" szőrösödöm, ezen kívül a szőr sötét, erős és sűrű. Régen az egész hasamnál ilyen volt, mostanra már hála a jó égnek ez az erős szőr kikopott a hasamnál és már csak gyengén/ritkán maradt meg, de egy erős csík köldöktől lágyékig ott maradt még most is. Ezen kívül ugyanaz a típusú szőrösödés van az államnál és a nyakam felső részénél is, három kissebb helyen "szakállam" van. Nem egy-két szőrszál, van belőle vagy 20 is.

Természetesen nem esztétikai szempontból aggaszt a dolog hanem egészségügyileg, hogy még mindig nincsen teljes javulás.

Ami fontos lehet: 125 kg-ról fogytam le 90 kg-ra a bő fél év alatt, tehát 35 kg ami eddig lement. Régen csináltak hasi ultrahangot PCOS gyanúval, de az akkor negatívan jött vissza, nem találtak semmi elváltozást. Amióta fogytam a ciklusom rendszeres lett, már nem dagad/puffad az arcom, energetikusabb lettem, nincsenek falásrohamaim vagy fokozott vízigényem. Ezek mind meg voltak a fogyás előtt. Kell-e emiatt aggódnom, vagy egyáltalán érdemes emiatt most orvoshoz fordulni? Egyáltalán milyen mértékű fogyás után kellene eltűnnie ezeknek? Várjak még az orvossal amíg lemegy még egy 15-20 kg, vagy nincs értelme?


ma 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
A szőrösödésed nem a túlsúly okozza, hanem a pcos. 55 kg vagyok 162 cm-hez, és a pcos miatt én is szőrös vagyok.
ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!