Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért pont ősz végén jelenik...

Miért pont ősz végén jelenik meg az ekcémám, más látszólagos ok nélkül? Valami kezelési mód?

Figyelt kérdés

Nos tavaly jelentkezett nálam az ekcéma, most 16 vagyok. Tavaly elmentem a bőrgyógyászhoz, és egy szteroidos krémet írt fel, azt hiszem elocom volt a neve, de utánaolvastam a neten. Elég sok rossz dolgot írtak róla, szóval inkább nem használtam. Kenegettem testápolóval, gyógyszertárival, és az nagyjából helyre hozta.

Tavaly is ősz végén jött ki rajtam, és egész tavasz elejéig tartott. Azt hiszem, most is így lesz, hiszen épp a minap jelent meg rajtam az ekcéma. Ha valaki tudja, hogy ez mitől lehet, annak nagyon hálás lennék:) És esetleg ha valaki tudna nekem ajánlani valami testápolót, krémet ami neki bevált...


2010. nov. 3. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van-volt ilyen gondom, az arcomon. Mindig ilyen időben jött elő, mikor fújt, esett.A bőrgyógyász szerint nem gyógyítható, de nem is lehet elkapni sem. Én egy ideig próbáltam aloe vera géllel kenni, olyannal, amit eredetileg inni kellett volna, és segített...

Plusz még nagyon fontos, hogy az immunrendszeredet tedd rendbe, mert olvastam, hogy annak a helytelen működése is okozhatja.

2010. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt már irtam valakinek erről a témáról, a lényeg hogy őszre jobban legyengül az immunrendszer, és hiába kenegeted kivülről, az csak időleges megoldást hoz. A megoldás: Dr. Lenkei közepes vagy erős multivitamin, plusz E-vitamin, legalább napi 800-1200 Ne. mennyiségben.Persze ezt a bőrgyógyászod nem fogja javasolni, mert szerinte túl sok a vitamintartalma. De te nyugodj meg, rajtad kivül már sok százezren szedik, és képzeld gyógyultak! És nem hagyják abba, pedig mérgező!!!! Elhiszed? Olvasd el a könyvét: Cenzurázott egészség
2010. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A változékony időjárás, a fűtés miatti száraz levegő a lakásban, a vastag ruharéteg, stb. az egészséges bőrt is próbára teszi, hát még az ekcémást! Kend rendszeresen semleges hidratálókrémmel, hordj tiszta pamut ruhákat, kerüld a műszálast, ne használjatok öblítőt, csak ha tényleg szükséges (harisnya, harisnyazokni), egyébként a többi ruhához elég egy löttyintésnyi ecet a mosógép öblítőtartályába.

Időnként ülj be egy kádnyi tengerisós fürdővízbe, csodát tesz a bőröddel.

Az elocom helyett is ajánlok mást: Ultralan salbe a neve, kellemes illatú, könnyen beszívódó krém. Egy "bibije" van, hogy itthon nincs forgalomban (még ugyanilyen hatóanyagot tartalmazó más, helyettesítő készítmény sem), én Ausztriában szoktam kiváltani (sima magyar receptre ki lehet váltani, a bőrgyógyász kérésre felírja. Kb.4-5 euro és nagyon sokáig elég). Óvodás korom óta vagyok ekcémás, most 40 éves vagyok és nekem ez az egyetlen, ami bevált.

2010. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!Dr Lenkeiből inkább nem kérnék...

Ami az Ultralan salbe-t illeti, sajnos alföldi lévén elég macerás lenne beszerezni, de azért köszönöm a választ:)

2010. nov. 3. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:

HASZNÁLD az Elocomot! Az egy nagyon jó krém, bármit írnak róla. A húgom is ekcémás, semmi már nem jó rá. Ez van, ezt dobta a gép. Vagy szenvedhetsz.

Nézd meg egy bármilyen más gyógyszer leírását, abban is leírnak minden rosszat, de csak magukat védik a gyógyszergyárak, hogy ne perelhesd be őket. A mellékhatások nagy része soha vagy alig fordul elő.

2010. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*rajtad kivül már sok százezren szedik, és képzeld gyógyultak! És nem hagyják abba, pedig mérgező!!!!


Ja, csak Lenkei bácsi egy dologról felejtett el beszámolni, hogy a mesterséges vitaminok másképp szívódnak fel, a vivőanyagok pedig felhalmozódnak a májban, és hosszú távon szépen taccsra teszik.

Mindenben igaza van, ha a vitamint a növényekből veszed magadhoz. A fele sem igaz, ha pirulákat szedsz.

2010. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!