Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ekcéma ellen? Le...

Mit tegyek ekcéma ellen? Le tudnám vakarni a bőröm felső rétegét, annyira viszketnek a kezeim, főleg a jobb, és a gyógyszertárban vett Cannaderm Exema krém hasztalan.

Figyelt kérdés
szept. 12. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Például felkeresel egy bőrgyógyászt?
szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az okot kell megkeresni, a legtöbb esetben a különbözö kozmetikumokban lévö illatanyagok, mosószerek, mosogatószerek, samponok, kozmetikumok okozzák.

Nekem ami megszabadított nagyrészt ettöl, az egy parfümmentes (neutrogena) kézkrém volt.

A börgyógyász által felírt kortizonos kenöcs csak igen rövid ideig hatott, utána még rosszabb lett.

szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es: Például már felkerestem bőrgyógyászt, vártam három hónapot sorra kerülni, a flegma büdös gyökér pedig lezavart engem másfél perc alatt, írt ki krémet, amit ki is váltottam és használtam, és semmit sem ért?
szept. 12. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:

3


Ha nem használt, akkor visszamész vagy keresel másik bőrgyógyászt...


Ez ugyanaz, mikor magas a vérnyomásod, felírnak egy gyógyszert, nem használ, és többet nem mész vissza az orvoshoz, rá 2 évre meg agyvérzésben meghalsz...


Az emberi szervezet nem fekete-fehér, valakinek X hatóanyag használ, valakinek az Y.


Én is jártam már sz.r bőrgyógyásznál, pénzkidobás volt, mentem a következőhöz, ő meg tökéletesen elmulasztotta a problémámat. Ez ilyen.

szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es/4-es: én ÖT bőrgyógyásznál jártam (Magánrendelésen!), egyik sem ért semmit, egy csomó pénzbe került, felírtak használhatatlan krémeket.

Akkor javult jelentösen a helyzet, amikor a 2-es válaszomban említett krémet megtaláltam.

szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Mint írtam nekem is volt ekcémám, minden gyógyszertárban kapható krémet próbáltam (Neutrogena is) és mind sz.rt sem ért, csak amit a bőrgyógyász felírt.


Na, ilyenkor mi van?

szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy a legtöbb esetben saját magának kell megkeresni az okot, valami olyan váltja ki, amivel érintkezik a bőre.

Minden ekcéma egyéni dolog, az okot kell megkeresni, nem tüneti kezeléssel próbálkozni, az csak átmeneti eredményt ad.

szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

7


Ez nem feltétlen így van. Létezik krónikus ekcéma is, aminek nincs kiváltó oka, öröklődés, genetika. De ez orvosi hatáskör.


Neked éppen valami kiváltotta, de nem húzhatod rá 7 milliárd emberre a saját problémádat.


Az atópiás dermatitis pedig kifejezetten veleszületett rendellenesség.

szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!