Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A véralvadásgátló injekciót...

A véralvadásgátló injekciót be lehet adni a külső combba?

Figyelt kérdés
aug. 23. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg oda is lehet, vagy felkarba, de kikötik hogy csak indokolt esetben, mert a hasfalba szokták. [link]
aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Be, csak vigyázni kell, hogy izmot ne érjen a tű, mert azt bőr alá kell adni, combnál nehéz ezt kivitelezni, hasnál a legegyszerűbb és észszerűbb, inkább maradj annál.
aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Terhesség esetén pl. nem nagyon van más választása az embernek egy idő után, már ha nem akarja, hogy más szúrkálja, hiszen a has nem játszik. :-) Minél feljebb, a húsos részbe add be, ott könnyebb zsírszövetet találni. Vagy ha elég hosszú a karod, akkor a popsi csípőcsont felőli részébe vagy a "szerelemfogantyúba". Miért nem hasba adod egyébként?
aug. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Be persze. 3. keveri a bőr alá adandó injekciót és az izomba adandó injekciót. Ne add zsírba, vagy a fenekedbe izomba, mert nem szívódik fel! Ha túl sokáig kell adni, akkor érdemes váltogatni a beadási helyeket. Néhányszor a has bőre alá, néhányszor a comb bőre alá, ha más is beadja, akkor néhányszor lehet a felkar bőre alá is.
aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Remélem 3. nem egészségügyi dolgozó!
aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert a combomon több a zsír mint a hasamon és hátha ott nem fájna annyira
aug. 24. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:
A hason fáj a legkevésbé. De próbáld ki. Eldöntöd, hol jobb. De megismétlem: MINDEGY, HOGY HOVA ADOD , DE ZSÍRBA, IZOMBA NEM SZAVAD!
aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elsődlegesen hasfalba ajánlott, és nem véletlenül. Olvasd el a trombóziskozpont pont hu-s link alatt írottakat. Ott biztos mindent jól írnak. A 16 mm-es tűt tövig kell nyomni, miután összefogtad a bőrt. De írják még azt is, hogy akinek nagyon vastag zsírtéteg van a hasán, annak ajánlott hosszabb tűt használnia. De mivel nem tudhatod, hogy ki írja jól, így hivatalos oldalakon szedd össze az információt. Vagy kérdezd meg személyesen az orvosodat, vagy esetleg az asszisztensét. Itt ne bízz senkiben ilyen dolgokban 100%-osan. Bennem se, mert ez egy anonim oldal.
aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: nem keverek semmit, szubkután injekcióról beszélünk, végig szúrtam a terhességem alatt vérhigítót, zsírszövet van a bőr alatt azokon a helyeken, amiket javasoltam a hasfal helyett, nem izom.
aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as: ezek beadásra kész injekciók, nem lehet a tűt cserélni benne. Kérdező: hasfalba fáj a legkevésbé valóban. YT-on találsz orvosi videókat, hogyan kell beadni, pl. SOTE-nak is van videója magyarázattal. Még mindig 3-as voltam.
aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!