Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi számít tényleges szer...

Mi számít tényleges szer addikciónak és súlyos kábítószerfüggőségnek? (Fogyasztási gyakoriságtól stb. függően?)

Figyelt kérdés

aug. 18. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, a heti 3-4 alkalom az tényleges, a napi használat pedig súlyos függőség mennyiségtől függetlenül.
aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én függő vagyok, de heti 1 is lehet az ha nem tudod megállni, hogy ne. Most 2 hete nem tolok narkót, csak párszor ittam. Szintetika elvonástól kattogok alig tudok elaludni sokszor aztán elkezdek inni hogy tudjak kelni melóba másnap. Tiszta szégyen már komolyan. 2022 végén kezdtem szintizni, a füvet nem is szerettem sokáig mert nem is jó. Hónapokig toltuk, nem vettem észre semmi elvonást. Aztán 2023 legelején hagytam abba kb 10 napra, akkor az első pár napba full idegbeteg voltam olyan lejövőm volt. (speed) Aztán nem volt semmi olyan dúrva, vagy inkább nem vettem észre. Tiszta voltam 3,5 hónapot mert nem volt kontaktom külföldön. Hazamentem magyarba 5 napra, egybe lement alvás nélkül fogytam vagy 7-8kg sztem. Leamortizáltam magam 5 nap alatt. Visszajöttem kb 2 hónapig semmi, aztán találtam egy fü dealert jobb mint a semmi elven cigizgettem. Aztán elmentem kint az első techno bulimba kint, onnantól kezdve kontaktom is volt az első 5 perctől. Na onnantól innen is ment, nyilván ritkábban társaság csábítása nélkül meg meló mellett. Az összes hazatérésnél szétestem, fel se fogtam hogy hetek-hónapok óta otthon vagyok. Kijöttem volt hogy tiszta voltam hónapokig stb. Idén viszont nem volt olyan 2 hetem se egybe hogy se drogot se gyógyszert se alkoholt nem fogyasztottam volna. Depressziós vagyok, kattogok, józanul fel se fogom hogy függő vagyok meg nem is mondanám hogy olyan rosszul érzem magam mégis nonstop oda lyukadok ki hogy valami üssön... Ha elkezdek valamit nincs önkontroll, nem tudom szabályozni magam csak elhitetem magammal. Van jó melóhely, vettem új kocsit, de le vagyok fogyva nem vagyok boldog és nem tudom mi lenne a kiút. Btw hiába voltam tavaly is hónapokig tiszta meg minden, sajnáltam a pénzt minden normális dologra. Nem akartam drága autót mert felesleges, inkább elszívtam 3 hét alatt 1,5 millát otthon meg ilyenek. Volt hogy hónapokig nem is volt kedvem dolgozni fel se fogtam hogy eltelt. Először azért toltam mert van pénz mostmár lehet kikapcsolódni, aztán meg már rémálom lett volna ránézni a bankszámlámra hogy mennyit dolgoztam azért a péznzért amit 1-2 hét alatt elszívtam szóval inkább droggal halogattam a józanodást nehogy felfogjam mit csináltam. A napi füvezés meló után is undorító, demotivál, undorító drog amúgy. Aki azzal hitegeti magát hogy gyógynövény meg nem káros stb az full kattos függő és fel se fogja mit csinál. Kifogás kifogás hátán. Amúgy a zöld az egyik legrosszabb számomra. Elkezdem és nem is szeretem, mégis szívni akarom minden este. Ha szívom egy darabig utána aludni se tudok nélküle napokig ha abbahagyom normálisan . Füvezzél nem leszel függő stb dumákat dobáló emberek a leggázabbak. A szintetikától legalább elmegy a kedvem a lejövőn a füvet meg szívnám életem végéig ha nem lenne annyi eszem hogy felfogjam hogy undorító. 21/F
aug. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

A kényszeres fogyasztás számít függőségnek, annak pedig csak akkor vannak igazán nyilvánvaló jelei, ha már igen súlyos, vagy ha az ember leszokni próbál, de nem megy. A mennyiség-rendszeresség nem tudja egyértelműen jelezni (se a hiányát, se a meglétét a függőségnek), max. ha hosszú távon olyan sokat tol, hogy annak már csak a függőség lehet az oka.


A még nem látványos stádiumban olyanokból lehet felismerni, hogy már közvetlenül észlelhető negatív következmények ellenére fogyaszt, vagy akkor is fogyaszt, amikor nem szabadna, józanul mindig a következő alkalomra gondol, korábban fontos dolgokat hanyagol el a szerfogyasztás javára, általánosan többet/gyakrabban fogyaszt, mint amennyit akart, stb., de egyik sem kötelező tünet.

aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!