Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú távon mennyire ártalmas...

Hosszú távon mennyire ártalmas az, ha valaki 30%-os O2-re feldúsított levegöben alszik? (100 kPa nyomás mellett.) Csak olyanok válaszát vàrom akik kellően tájékozottak oxigén toxicitás témakörben.

Figyelt kérdés
Vagy az is lehet kérdés, hogy melyik az a legmagasabb O2 koncentráció amit tüdő károsodás nélkül alváshoz használhat valaki hosszú távon ?

#oxigén #Tüdő károsodás #Oxigén toxicitás
aug. 14. 06:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tartósan 30% majd szembesülsz a 20,8%-os valósággal az okozza a nagy galibát, legyengülsz tőle. Ezért is van, hogy az élsportolók magaslaton edzenek, ahol kevesebb az O2 tartalom, hozzászoknak majd a versenyen a magasabb O2 bevitel miatt megtáltosodnak 6-7-szer magasabb O2 szint normál magaslaton, lassabban fáradnak a megnövelt teljesítmény ellenére. A pirossal keretezett rész a hegyi edzés után, mellette a kövi oszlop a normál halandó.

[link]

aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Mint tudjuk, csak az O3 a veszélyes(pusztító)..


Jackson a fáradt napja után oxigénsártorban pihent. A túloxigenizált értéket nem tudom, de utánanézhetsz.


ha tudni akarom hogy áll a szervezetem, ujjamra csiptetem a véroxigén-mérőt..

aug. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak pontosítás végett, hogy miért is érdekel a dolog.

Van egy olyan okosórám ami egész éjszaka monitorozza a szaturációs O2 szintet. Ez sokszor van 85 és 90 között ami nem jó. (Van egy nem túl súlyos alvási apnoem.) Az átlag is elég alacsony, 93 %.

Nappal nincs semmi gondom 97-99%.

Már kipróbáltam az éjszakai oxigén dúsítást a 30 % körüli szintre ami látványos javulást hozott.

Ezért szeretném tudni, hogy hosszú távon nem káros-e a tüdőmre.

aug. 14. 08:01
 4/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a kommentedet. Vannak benne számomra értékes elemek.

Kérdés, hogy a cikkben említett adat, miszerint 10e évvel ezelőtt 38% volt a bolygónkon a levegő oxigén tartalma, mennyire autentikus?

aug. 14. 08:07
 5/6 A kérdező kommentje:

#2-höz:


"Mint tudjuk, csak az O3 a veszélyes(pusztító).."


Te egy óriási tévedésben élsz. A magas O2 parciális nyomás tönkreteszi a tüdőt.



"Jackson a fáradt napja után oxigénsártorban pihent. A túloxigenizált értéket nem tudom, de utánanézhetsz."

Na ez aztán egy jottányit sem segített.



"ha tudni akarom hogy áll a szervezetem, ujjamra csiptetem a véroxigén-mérőt.."

Ennél nekem sokkal korszerűbb műszerem van ami folyamatosan mér.

aug. 14. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

#2

Csak hogy tisztában legyél Jackson halálának okával, mert az hülyeség, amit írtál:


[link]

aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!