Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sószappan valóban hatékony...

A sószappan valóban hatékony a száraz, repedezett bőr ellen?

Figyelt kérdés
Édesanyám úgy hallotta, h ez kifejezetten jó a bőrömre, ugyanis "foltos", a foltok fehérebbek, szárazabbak, mint a bőröm, és ki is repedeznek olykor, ráadásul ez már fáj, éget is. Viszont ez a szappan nagyon kemény, felkarcolja a bőröm, olyan, mintha folyton macska karmolászna vagy vágdosnám magam... mit tehetek??
2010. nov. 1. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez a szappan nem hangzik túl jól... ami nagyon tuti szerintem, az a Baba vagy Dove szappan + gyógyszertári hidratáló krém testápolóként használva.
2010. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sószappan inkább szárítja a bőrt..
2010. nov. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A só marja a bőrt ki találta ki ezt a marhaságot.
2010. nov. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy előbb menj el bőrgyógyászhoz és tisztázzátok : ekcémás a bőröd vagy gombás vagy pikkelysömörös???...


Nagyon nem mindegy!


A Holt-tengeri sószappan valóban gyógyhatású lehet ekcémás, pikkelysömörös bőrre...


[link]


A körömvirág-szappan remek gyulladáscsökkentő :


[link]


Itt van néhány natur-szappan :


[link]


Ezek olyan szappanok, amelyek nem tartalmaznak mesterséges vegyi anyagokat, kőolajszármazékokat, mesterséges színezékeket, tartósítószereket...


Bőrbetegség esetén semmiképpen nem javaslom a boltokban kapható általános szappanokat, még a baba-szappant sem!!!

2010. nov. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm főleg az utolsó válaszolónak, mert így legalább utánanéztem a Himalája sószappannak is, amit használok:) Mindenesetre hasznos tanácsokat kaptam:)
2010. nov. 2. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!