Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Máltai Szeretetszolgálat...

A Máltai Szeretetszolgálat elfogad jó állapotú, kimosott, de használt alsóneműt?

Figyelt kérdés
Vagy tegyem inkább valami kuka mellé? Biztos vagyok benne, hogy sok hajléktalan / mélyszegénységben elő lány örülne ezeknek. Én kihíztam őket, szeretném jótékony célra felajánlani. (Sok más ruhát is, de azt egyértelműen viszem a Máltaiba, csak nem akarom égetni magam a bugyikkal...) Köszi előre is, ha valaki tudja a választ. :))

aug. 7. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük telefonon. Nekem is van egy csomó "kinőtt" bugyim, sok egyszer sem volt rajtam. Nem tudom mit kezdjek vele, nem tudok én már visszafogyni annyira, csak rakosgatom évek óta, mert kidobni sajnálom.
aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Kizárólag új, bontatlan csomagolású alsóneműt tudnak elfogadni. (higiéniai és egészségügyi kockázatok miatt).
aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Alsóneműt, zoknit nem, kizárólag azt ami jó állapotú, mosott alsó vagy felső ruha: nadrág, szoknya, póló, blúz, felső, dzseki, kabát, cipő, csizma, sál, sapka, kesztyű, kalap.
aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
aug. 7. 18:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Alsóneműt, zoknit origináltan.


Szoktak még adományozni hideg élelemre valót, főleg margarint és zsírt, a kenyeret meg tudják oldani, a húst/felvágottat is (ne vigyünk), néha egy-két kiló só, cukor, olaj befigyel, de nem szoktak helyben főzni, hozatják a kaját vagy népkonyhán esznek.


Só, cukor talán a legjobb választás (ételbe, teába, stb.)!

aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Cipőből szokott hiány lenni, női-férfi egyaránt! Az se baj ha egy kicsit használt, de mosott-tiszta legyen!
aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jó állapotú alatt azt értem: nem festékes, nem lyukas, nem szakadt!

Kis kopás még belejátszik!

aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Cipőket a szemeteshez szoktam tenni, elviszik mindig. A máltai szerintem nem fogadná be.

De nekem olyan félelmem is van, hogy a jó cuccokat elteszik maguknak a dolgozók... 🥺

aug. 7. 18:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem teszik el mert nincsenek rászorulva!

Vannak ruhák amik évekig ott vannak a raktárban!

Sokszor a hajléktalanok se veszik igénybe mert van ruhájuk.

Akik a földön fetrengenek azoknak kéne, de ők még az intézménybe se hajlandók bemenni, csak vedelik a szeszt!


A többit el tudod képzelni!

aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!