Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Esetleg valakinek valami...

Esetleg valakinek valami ötlet hogy hasmenés után miért áll le a széklet ürítése ?

Figyelt kérdés

Pár napja az éjszaka közepén fepkeltem arra, hogy ki kellett mennem a mosdóba hasmenés miatt. Azóta nincs székletem, fáj a hasam. Étvágyam van és szellenteni is tudok, ellenbenben a széklet ürítése nem megy. Tegnap vettem be egy széklet lazítót hátha csak ez a baj, de nem úgy néz ki.


(Lassan a hashajtón gondolkodom hogy azt kellene bevenni mert ez a hasfájás megöl)



aug. 5. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van bármi komoly baj. Viszont egyes esetekben a hashajtó meg egyéb gyógyszerek, amit gyomor bél panaszra kapkodnak be az emberek, nagyobb gondot is okozhat. Nyilván ha nem az a probléma amire a gyógyszer jó.Én a hashajtót semmi képen sem ajánlom. Menj el a háziorvoshoz.
aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell semmit bevenni, majd amikor összegyűlik elég széklet, akkor kijön.


Amúgy sem kell mindenre hashajtót hasfogót meg ilyen szrokat bekapkodni, és az sem tragédia, hogy nincsen minden nap székleted.

aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Táplálkozz rendesen és most egyél sok zsírosabb levest, igyál sok folyadékot. Ezek lazítják a székletet.
aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Nincs a szervezeteddel semmi baj-..szerintem össze-vissza zabálsz mindent, aztán várod a gyógyszer áldásos hatását..

ha nincs más, menj el deiabetikushoz...az rendbetesz..

a dietetikust kerüld nagy ívben.

aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
#2-esnél a pont !
aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem "zabálok" minden össze, kiegyensúllyozott étrendet követek. A hashajtót meg végső kétségbeesés miatt írtam, nincs itthon és nem is fogok beszerezni. De hogy ilyen szinten fáj a hasam a székrekedéstől, nem normális...

#3 neked köszönöm a tanácsot, megfogadom ! A többi rosszindulatú kommentelőnek meg kívánom hogy picit legyen keserűbb a kávéja:)

aug. 5. 13:45
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majd, ha a bélcsatornán végigmegy a cucc, akkor lesz, nem kell hashajtó, minek?
aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elfogyott.
aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nem tudom, hogy ki pontozgat, de le...rom. Ellenben amit leírtam a székletlazításnak és a folyadékpótlásnak az egyik legjobb természetes módja a rostos táplálék mellett. Ahhoz, hogy a széklet normálisan tudjon ürülni, szükség van rostokra, folyadékra és bizony zsiradékokra (olajra) is, amitől könnyebben távozik, csúszik a széklet. Viszont néhány nappal hasmenés után a rostokat érdemes még hanyagolni.
aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam erre bevált módszer egy kínai hamburgeres. Gondolom a tisztaság nem erőssége...
aug. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!