Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bélférgesség lenne? Nagyon...

Bélférgesség lenne? Nagyon aggódom

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai napon arra keltem, hogy nagyon viszket és éget a hüvelyem, illetve a gát rész is. Ezen kívül semmilyen panaszom nincs. Viszont sajnos rákerestem, hogy mi lehet ez, és szembejött velem a férgesség, ami szintúgy viszketéssel jár. Sajnos nagyon hipochonder vagyok, így ahogy elolvastam, rögtön olyan érzés mintha valami mászkálna bennem. Székletem is rendben van, van egy benti cicám, de ő félévente féregtelenítve van és nagyon odafigyelünk a higéniára. Kérlek nyugtassatok meg! Bántó jellegű hozzászólást mellőzétek, aki hipochonder, az tudja milyen ez. Köszi!

júl. 30. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Bélférgesség esetén nem hüvelyed ég és viszket.
júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bélféreg székletben egyértelműen látszik.
júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És hogyan tudnám csökkenteni az esélyét, hogy esetleg elkapjam a cicámtól? Mondjuk évek óta van benti macskánk, és eddig sose volt probléma, szóval szerintem megint én pörgöm kicsit túl😅
júl. 30. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Rendszeres, alapos kézmosással, mivel a bélférget szájon keresztül "lehet elkapni". Tehát macskasimogatás után, étkezések előtt, stb. kezet kell mosni.

De, ha benti macska nem tudja összezedni.

júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mennyire gyakori az embereknél ez a “betegség”? A gondolatától is rosszul vagyok, már minden létező tünetet beképzeltem…
júl. 30. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem gyakori. Nekem anno óvodából hozták haza a gyerekek.
júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam:)
júl. 30. 15:43
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Én inkább gombás fertőzésre gyanakodnék. Ilyen melegben gyakoribb.
júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!