Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az asztma egy beképzelt...

Az asztma egy beképzelt betegség vajon? mert a rokonom ezt vágja mindig hozzám, hogy én csak stresszelek, pszichésen okozom magamnak.

Figyelt kérdés

júl. 27. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha asztmát diagnosztizáltak nálad, az nem képzelgés.

Köhögés, légszomj ellenben alakulhat ki pszichésen is, de kérdés az orvosod mit mondott?!

júl. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem beképzelt betegség, de az viszont tény, hogy pszihésen lehet kontrollálni a légzést, ami vagy előidézi, vagy segít elmúlasztani a fulladást. Valamilyen szinten belehet folyásolni az asztmás rohamot. Diagnosztizáltak is, vagy csak te képzeled magad asztmásnak? Mert lehet jogos is a rokon szempontja.
júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, diagnosztizáltak, allergiából alakult ki sajnos. Köszönöm a válaszokat.

Próbálom lenyugtatni magam, de fekve az orrom is bedugul sokszor és sípol a tüdőm, fáj a mellkasom. Az allergiára is mondták, hogy nem létezik, pszichés, de ha kint vagyok pollen szezonban rosszul leszek estére.

júl. 27. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szüneteltesd a kapcsolatot ezzel a rosszindulatú rokonnal.
júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az asztma nem beképzelt betegség, viszont a kialakulásában nagyon is közrejátszanak lelki okok.

Én ugyan nem vagyok asztmás, de allergiás igen, legfőképpen a parlagfűre, de másra is. Azt vettem észre, hogy a súlyosságát befolyásolja az aktuális lelki állapotom. Ha nem szorongok, kiegyensúlyozottabb éppen az életem, alig jön elő. A légzésre külön figyelni kell, hogy a ki- és belégzés egyenletes legyen és fontos a vízivás is, sokat segít, ha meg van a napi megfelelő mennyiség.

júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak van neki is valami nyavalyája, mondd neki, hogy csak beképzeli.
júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem képzelgés. Anno a 4 éves lányom sem képzelgett, mikor befulladt és rohantunk vele a kórházba.

Sajnos én is megkaptam már rokontól, hogy csak kitaláltuk, il én nincs, de ezekkel a beszólásokkal nem kell törődni. Fogalma sincs róla.

júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Aleksandra27 ***** válasza:
0%

Az asztma nem képzeletbeli betegség, hanem egy valós, krónikus légúti gyulladásos állapot, amely világszerte emberek millióit érinti. Az asztma során a légutak begyulladnak és szűkülnek, ami nehézlégzést, köhögést, sípoló légzést és mellkasi szorítást okoz. Az asztma tünetei időszakosan jelentkeznek, súlyosságuk pedig változó lehet, az enyhe kellemetlenségtől egészen az életveszélyes rohamokig. Az asztmások általában speciális inhalátorokat használnak a tünetek enyhítésére és a rohamok megelőzésére.


Az asztma pontos oka még nem teljesen ismert, de számos tényező hozzájárulhat a kialakulásához, beleértve a genetikai hajlamot, a környezeti hatásokat, mint például a pollen, a poratka, a szennyező anyagok és a dohányfüst. Az orvosi közösség egyértelműen elismeri az asztma valódiságát, és számos kutatás és klinikai vizsgálat igazolja a betegség létezését és annak fiziológiai alapjait. Az asztma kezelésének célja a tünetek kontrollálása, a rohamok megelőzése és a betegek életminőségének javítása.


Fontos megérteni, hogy az asztma nem pszichológiai eredetű vagy kitalált állapot, hanem egy jól dokumentált és kezelhető betegség. Az asztmásoknak rendszeres orvosi ellenőrzésre és megfelelő kezelésre van szükségük ahhoz, hogy elkerüljék a súlyos rohamokat és normális életet élhessenek. Az asztma kezelésében az orvosi irányelvek és a beteg együttműködése kulcsfontosságú a sikeres eredmények eléréséhez.

júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönjük, nem kérünk ChatGpt-t, A27! Felejtsd el! Internetet használhatsz, azt legalább ember írja. És megnyugodhatsz, hogy mindegyik ChatGpt-s válaszod le lesz nullázva!
júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!