Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van rá bármi esély, hogy 4...

Van rá bármi esély, hogy 4 évvel a covid után még visszatérhet a szaglásom?

Figyelt kérdés
Az első pfizer oltás utén 5 héttel pozitív lett a teszt, de abszolút semmi tünetem nem volt, csak majd a teszt után 3 nappal. Akkor is csak annyi volt, hogy naponta 2-3x fújtam orrot, semmi más, az is kb csak 2-3 napig tartott. Szóval tök lazán átestem járványon, de a szaglásom azóta is nagyon gyenge. Például az extrém erős parfümöt is csak akkor érzem, ha közvetlen közelről jó mélyen beleszippantok. A természetes virágillatot egyáltalán nem érzem, és a macskaszart is csak akkor, ha 5 centire van az orromtól.

júl. 27. 01:25
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én a helyedben megnézetném orvossal hátha tud valamit csinálni. Egyik ismerősöm is hasonlóra panaszkodott.

Szerintem mást nem tudsz csinálni :/

De ne keseredj el

júl. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan ennyire nem volt vészes a helyzet, a COVID alatt nagyon sok mindent nem éreztem, utána hónapokig elképesztően gyatra volt a szaglásom, mondjuk azt nem bántam, hogy a széklet és a vizelet szagát nem éreztem, de például a kedvenc füstölt virslimnek onnantól tömény egérszaga volt... Pár hónap után "örömömre" ismét érezhettem a munkahelyi illemhely fantasztikus aromáját, de a virslinek továbbra is egérszaga volt. És ami a legnagyobb fájdalmam volt, hogy a levendulaillatot, amit imádtam, elképesztően minimálisan, és torzan éreztem. Na, meg a fenyőillatot is...

Aztán kb. egy-másfél év múlva kezdtem el rendesen érezni a füstölt virsli illatát, bááár néha még visszatért, hogy egérszagot éreztem helyette. Fene se tudja, hogy miért, de néha jól éreztem, néha rosszul. Teljesen csak pár hónapja állt helyre ezzel kapcsolatban a szaglásom, pedig '21 őszén voltam COVIDos. A levendulát viszont még mindig gyengén és furcsán érzem, bár mint ha már jobb lenne a helyzet, mint mondjuk fél éve.

De van, hogy napi szinten változik a szaglásom, és például ha akármilyen aprócska betegséget benyelek, legyen szó csak egy sima megfázásról, az enyhébb fajtáról, akkor is utána hetekig gyengül a szaglásom. Egyébként is akár napi szinten is mutathat apróbb elváltozásokat.

De érzem azt, hogy nagyon lassan, de folyamatosan javul. Én még nem adtam fel, hogy a levendulát újra rendesen érezzem, és az sem, hogy legyen olyan karácsonyom, amikor érzem a fenyő illatát. Én azt mondom, hogy simán lehet, hogy még visszatérhet, vagy legalábbis javulhat a szaglásod! Ezek az elhúzódó szövődmények akár több évig is tarthatnak, és bár én "csak" 3 éve estem át rajta, úgy érzem, hogy évek múltán is ezek a tünetek bizony javulhatnak. Tekintve, hogy maga a fertőzés is kb. 4 éves, az orvostudomány sem tud sok mindent mondani a távlati dolgokról, de magam, és ismerőseim példája alapján azt mondom, hogy bizonyos maradványtünetek még évek múltán is javulhatnak. Az emlékezetemet és a teljesítményemet is megviselte a vírus, ezen téren pedig szintén azt érzem, hogy mostanában kezd sokat javulni a helyzet, A fertőzés után fél évvel volt egy ugrásszerű javulás, aztán utána évekig stagnált, vagy alig javult, és most, 2 és fél évvel a fertőzés után kezd megint érezhetően javulni. Ez tipikusan egy olyan betegség, amiből a teljes felépülés jópár évig is eltarthat, nem olyan, mint sok másik, hogy ha X ideig nem jössz helyre, akkor ez van... Én magamat tekintve úgy tippelem, hogy kb. 10 év lesz, mire teljesen felépülök. Simán lehet, hogy nálad is így lesz.

Viszont annyit tehetsz, hogy "tréningezed" a szaglásodat. Tapasztalatom alapján ha a gyengélkedő rendszert az ember tréningezi, az sokat segíthet abban, hogy az idővel rendbejöjjön. (Nem vagyok orvos, de azért van némi biológiatudásom, eredetileg biológus akartam lenni...) Szóval ne add fel, simán lehet az, hogy a következő 5, vagy akár 10 évben is javulni fog a helyzet!

júl. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked nem mondták azok akik mindenben biztosak, hogy nem lehettél COVID-os mert ilyen vírus nincsen?


(A komment szarkazmus)

júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött vissza teljesen, borzasztó. 3,5 éve voltam covidos. Azóta szívok a postcoviddal is.
aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!