Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt mondják hogy sovány...

Azt mondják hogy sovány vagyok, de szerintem nincs így. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 2.-os korom óta rendszeresen súly problémákkal küzdöttem. Viszont a COVID ideje alatt sikerült le fogynom.

17 éves vagyok,166 cm és kb 55 és 57 kg körül mozgok. (Háromféle mérleget próbáltam s mindegyik mást mutat)


Azóta elkezdték a nagyszüleim folyamatosan mondogatni hogy sovány vagyok meg ilyenek s állandóan tömni akarnak mikor ott vagyok hiába mondom nekik, hogy nem bírok és nem is akarok annyit enni. A szüleim is elkezdték ezt furcsaságot mostanában.

Közben viszont még szerintem fogyni kéne egy kicsit meg izmot építeni s formásítani (Tudom hogy egyszerre a hármat nem lehet, nem is próbálkozom ezzel) igazából azzal van a bajom hogy túl vastag a vádlim és a combom is állandóan összeér ahogy megyek és ez nagyon zavar a hasam is még egy kicsit nagyobb mint amivel jól érezném magam.


Már kezdek belezavarodni, hogy össze vissza mondanak már mindenfélét s elegem van. Hiába mondom nekik, hogy hagyják abba nem érdekli őket...

Elvileg 51-től 59-ig normális a testsúlyom, de én sem érzem jól magam még ennyivel. Viszont már annyira össze vissza mondják, hogy szerintük sovàny vagyok,(Eleve szerintük az a testalkatú nő kell egy férfinak akin van mit fogni, viszont engem pont nem érdekel az ilyesmi, hanem csak szeretném, hogy mikor belenézek a tükörbe végre elégedett legyek az alakommal) s ezek miatt már nem tudom eldönteni mégis mi a csudát tegyek így gondoltam megkérdezlek titeket, hogy mit gondoltok...


Nem hinném, hogy anorexiám vagy ilyesmim lenne hisz direkt utána néztem, hogy meddig egészséges a dolog s nem is koplalok hanem többször eszek inkább keveset s mindennap mozgok kb fél vagy egy órát és mindig mást.


júl. 27. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
mutass kepet az az igazi, elölröl hattulrol oldalrol olyan ruhaban ami nem takarja el az alakod
júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem kevés, soványnak pláne nem mondanám. Ennyi idősen 170/50-52 voltam, és normálisan néztem ki.


Nagymamáknak kb mindig sovány az ember, 5-10 kg felesleg nélkül...


Ne hagyd magad! 17 évesen ilyen témában már tudni kell nemet mondani. Ha nem értik meg, hagyd a tányéron a kaját, beléd csak nem tömik.

júl. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy sovány. A magasságodhoz ez a súly ideális. A nagyszüleidnek csak beakadt a kommunista lemez, amikor mindenkit zabáltatni kellett, mert csak azzal tudták kifejezni a törődésüket, mert másra nem volt lehetőségük.
júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

55 és 68 kiló között egészséges a súlyod.

Nem kell híznod.


"Eleve szerintük az a testalkatú nő kell egy férfinak akin van mit fogni, "

Marhaság. Egyéni preferencia. De!:


"szeretném, hogy mikor belenézek a tükörbe végre elégedett legyek az alakommal):)"

Ez a lényeg. Semmi más. Ahogy te is írtad, az egészséges súlytartományon belül legyél -vagy is- és onnantol az egyetlen fontos dolog ez

júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én anno 182 cm-hez voltam 52-55 kg


Na én sovány voltam

júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagy sovány. Főleg, ha nő vagy. Az ideális testsúlyt úgy lehet a legegyszerűbben kiszámolni, hogy férfiaknál a centiméterben mért szám, mínusz 100 körüli érték. (Pl. 180-100 = 80 kg) Nőknél a centiméterben mért szám, mínusz 100, mínusz 10. (Pl. 170-100-10 = 60 kg) körül. Teljesen ideális a testsúlyod.
júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 166 centihez most épp 46 kiló vagyok, na AZ sovány. Alig várom, hogy végre megint 54-55 legyek.
júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyenek az idősebbek.
júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!