Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beszédzavarral először háziorv...

Beszédzavarral először háziorvoshoz menjek vagy lehetőség van arra is, hogy mindjárt maszekba kapjak időpontot?

Figyelt kérdés
Észrevehettem, hogy mostanában nem találom a szavakat vagy sokszor cserélem fel őket, rossz kifejezést használok, sőt sokszor észre sem veszem, a férjem szól. Nem tudom, hogy a stressz az oka vagy komolyabb idegrendszeri dolog, esetleg agykárosodás. Fejem sokszor szokott fájni, már már elviselhetetlenül, többször előfordult olyan, hogy fel sem tudtam kelni, hánytam tőle, hangok is zavartak, a fény is, stb. Attól tartok, hogy kiskorú traumák hatására felnőtt koromra depresszióm is lett, szakembert keresek épp, olvastam attól is előfordulhat ilyen.
júl. 25. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Észrevettem*
júl. 25. 14:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel egyből neurológushoz mennék, jobbik esetben minimum migrén.

Amíg időpontra vársz, próbálj sokat pihenni, kikapcsolódni és a ginkgo biloba kapszula is megér egy próbát.

júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
júl. 25. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán kicsit megnyugtat:


többek között ilyen problémám volt nekem is egy félévvel ezelőttig. Azt vettem észre, hogy nem formálom rendesen a szavakat. Megakadtam sokszor, nekem sem jutottak szavak eszembe. Plusz egyéb neurológiai tünetek, pl. memória, agyi köd stb. Mint egy demens öregember, úgy éreztem magam. 26 évesen az viszont extrém lett volna..


Megjártam csomó orvost, neurológia, koponya mri, minden negatív. Egy idő után magától úgy múlt el egyről a kettőre, ahogy jött.


Szó mi szó, sokkal nagyobb az esély, hogy semmiféle neurológiai eltérés nem lesz.

júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Érdekes, köszi!
júl. 25. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!