Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájdalmatlan aranyér?

Fájdalmatlan aranyér?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt aranyerem lett, vagyis valószínű valami hasonló mert egy darab bőrnek látszódó valami lett a végbélnyilásomnál, nem foglalkoztam vele terhesség alatt mert mondták hogy majd vissza húzódik. Na most.. fél évvel vagyok császármetszés után, és nem hogy elmúljon, bedurvult a helyzet, a kicsi bőr felület szerű mellett lett egy lilás kis borsó nagyságú csomó is, és elég csúnya látvány. Azt olvastam hogy az aranyér fáj, kellemetlen, de nekem nem fáj, nem viszket, a székelés sem fájdalmas. Van ilyen hogy nem fáj az aranyér? Vagy nem is aranyér lenne? Ezt lehet kezelni kenőccsel, kúppal vagy műtéti beavatkozás szükséges ilyen esetben?

júl. 24. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
lehetséges fájdalmatlan aranyér, viszont orvossal kell megnézetni ,hogy biztos az e.
júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bőraranyér többnyire nem húzódik vissza.
júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sosem? El sem lehet távolítani? Fájdalmas lesz idővel? Vagy az fájdalmatlan?
júl. 25. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a bőraranyér nem lilás, hanem bőrszínű. Eltávolítani el lehet, ha valakit zavar.
júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig bőr színű volt az a kis bőr darab, meg az még most is olyan, csak közvetlen mellette lett egy borsó nagyságú lilás csomó..
júl. 25. 16:57
 6/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Fájdalmatlan? Ezt a szót még nem hallottam - ellentétben a fájdalommentes szóval.
júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A fájdalommentes jelző általában valamiféle tevékenység jelzőjeként, valamely történés, cselekvés, állapot módjának jelöléseként jelenik meg (fájdalommentes kezelés, fájdalommentes érzéstelenítés, fájdalommentes megoldás), vagyis jelentése ’fájdalommal nem járó, fájdalom nélküli, fájdalmat nem okozó’. A fájdalmatlan ehhez hasonlóan olyan cselekvések vagy dolgok jelzőjeként értelmezhető, amelyek fájdalommal nem járnak, fájdalmat nem okoznak, fájdalom nem kíséri jelenlétüket, nem fájdalmasak (fájdalmatlan eljárás, fájdalmatlan halál). Ennek ellenére olyan alakokkal is lehet találkozni, mint fájdalmatlan váll vagy fájdalmatlan duzzanat, vagyis úgy tűnik, mintha a fájdalmatlan melléknév nemcsak a fájdalmas melléknév ellentétpárjaként jelenne meg, hanem a fájdalom hiányára is utalna."


Ezt egy másik oldalról másoltam be (azt hiszem helyesírás.mta.hu)

De most nem a helyesírásra volt szükségem hanem tanácsra.

júl. 26. 06:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!