Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire rossz ez a vérkép?...

Mennyire rossz ez a vérkép? (vérszegénység állhat fenn?)

Figyelt kérdés
Ferritin <6 (10-120); Transzferrin szaturáció 12% (16-45); Vas 9.6 (10.7-32.2); Vörösvértest 3.48 (4.00-5.2) Hemoglobin 104 (120-150)

júl. 24. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, anémia.
júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez vashiányos anaemia, de a kérdés, hogy a ferritin miért alacsony, esetleg van pajzsmirigy betegség vagy lisztérzékenység?
júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla...de csak az a baj, hogy folyamatosan csökken. Márciusban még 10 volt a ferritin. Az orvosom annyit mondott rá hogy "jó, rendben van" mármint az egész vérképre.

most akkor ez tényleg nem akkora probléma hogy foglalkozni kellene vele?

júl. 25. 15:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez nem annyira rossz még, de nem értem az orvosod, mert ha folyamatosan csökken, akkor azzal kell foglalkozni. Mondjuk nem vagyok orvos, nem tudom mik a határok, mikor kell beavatkozni, de azért a csökkenő érték fura.
júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1) Ez anemia, amit verszegenysegnek is hivnak.


2) Ley szi ne ess panikba, mivel ez nem egy vegzetes, azaz egy eleg konnyen korrigalhato dolog.


3) Sok oka lehet az anemianak. Azonban


4) A vashiany a legesleggyakoribb oka.


5) Latom hogy a vashianyra keszult fel az orvosod, mivel a vasat nezette

meg, meg a ferritint.


6) A vas szinted attol fugg, hogy mit es mennyit eszel; ha szedsz, milyen etkezeskiegeszito kapszulakat vagy tablettakat szedsz; vesztesz-e vert valahol, barhol, pl. a vizeletedben, es ha LANY vagy NO vagy, akkor tipikusan a havi verzeseiden keresztul.

júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez a dolognak csak egyik oldala. Felmerül a kérdés, szedsz-e valamilyen gyógyszert, aminek a mellékhatásai lehetnek a felsorolt labor értékek ?
júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a vérkép nem olyan vészes, az enyém sokkal rosszabb volt. Orvosod írt fel valami vaspótlót?
júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tsh értéked rendben van?
júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem szedek olyan gyógyszert ami csökkenthetné a vasamat.

A TSH-t nem nézték, de még azzal nem volt eltérés eddig.

Ami még eltérés, magas a trombocitaszám, az LDH és RDW (nem tudom ezek mit jelentenek)

Akkor végtére is nincs gond? Most egy ideje szedek már napi 14mg vastablettát.

júl. 29. 17:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Trombocita szám mennyire magas?

Rdw vashiányos vérszegénységben is lehet magasabb.

júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!