Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most hogy kell vérnyomást...

Most hogy kell vérnyomást mérni (részletesebben lent)?

Figyelt kérdés

Én eddig az alábbiak szerint mértem itthon felkaros vérnyomásmérővel:

Felraktam a készüléket a karomra és az alkaromat leraktam az asztalra majd indítottam a mérést. Ezzel olyan 140-es értékeket mér általában.


Ma voltam kardiológián, ahol úgyszintén felkarossal mértek, viszont az alkaromat lefele "lógatva" kellett ráraknom a combomra. Ezzel viszont hol 180-at, hol 160-at mértek.


Megjegyzés: Mindkét esetben "kipihent, nyugodt" állapotban voltam.


Fehérköppenyes szindrómám lehet? :D



júl. 11. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában az a legjobb, ha a karod alulról meg van támasztva, így a könyököd közel szívmagasságban van. Biztos közrejátszik, hogy a kardiológián mérték, ott mindenkinek magasabb, viszont a 140 sem jó.


Nem tudom a korod, de érdemes lenne háziorvossal csináltatni egy 24 órás vérnyomásmérést, aztán gyógyszert íratni, ha kell.

júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!