Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyetértenél azzal, ha egyetem...

Egyetértenél azzal, ha egyetemen is lenne kötelező orvosi vizsgálat úgy a hogy a középiskolában?

Figyelt kérdés
orvosi, vizsgálat, egyetem

júl. 9. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mégis, milyen alapon?
júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk anno középsuliban sem volt vizsgálat. A doki csak lepecsételte a papírt az ennyi... Egyetemen meg teljesen fölösleges
júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteken? Minek? Majd a védőnő beírja a kiskönyvbe, hogy 25 évesen magasabb vagy az elvártnál, vagy hogy? Hívja fel anyukádat, hogy vigyen szemészetre? Felnőtt embert nem kell ellenőrizni, el tudja dönteni, szüksége van-e vizsgálatra.
júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt. Semmi értelmét nem láttam, mivel nem sikerült észrevennie a dokinak, hogy az egyik vesém gallyra ment, pedig volt jele minden évben a laboron.
júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Felnőtt embereken ne atyáskodjon senki. Nagy fiú vagyok már, eldöntöm, hogy akarok-e orvoshoz menni.
júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy most újat mondok neked de általában az egyetemeken van ilyen. Gyakorlatokat pl el se kezdhetjük orvosi vizsgálat és tüdőszűrő nélkül. Általában elég csak a vérnyomásmérés + szemvizsgálat, de van olyan gyakorlatunk ahova kell labor is.
júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgaidőszakban mérnének vérnyomást, hogy el tudjanak adni mégtöbb gyógyszert??
júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én igen, hiszen a nappali tagozatos hallgatók emberek közé mennek. Ha anno mindenki el tudta fogadni, hogy egy influenzavírus miatt mindenki maszkban járjon és kijárási tilalom legyen, akkor itt ennél sokkal életszerűbb lenne, hogy aki ugyanúgy, mint egy munkahelyen, emberek közé megy, az előzetesen átessen egy orvosi állapotfelmérésen. Ha nem is kisgatyában sorbanállva a "sulidokirendelő" előtt, hanem mondjuk valami magánklinikára beutalva, de kellene.
júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8

Mégis, miért?


"... mindenki maszkban járjon és kijárási tilalom legyen..." amiről tudni lehetett már akkor is, hogy csak egy átverés, és ez azóta azért be is bizonyosodott: Svédországban semmilyen korlátozás, zárás nem volt, és kevesebb áldozat volt, mint nálunk...


És mi az, hogy "emberek közé mennek"? Mindenki emberek közé megy, többé-kevésbé, ez önmagában nem indok.


Tényleg nem értem ezt a pár hete elszabadut szűrés-őrületet... Kezeljenek már felnőttként minket.

júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Néhány szaknál előnyös lehetne, de például a bölcsész szakoknál ez hülyeség lenne. Pl az ilyen földmérő, építészmérnök szaknál azért fontos lenne felmérni a kondíciót, ki mennyire alkalmas a szakra. Vegyészmérnökin, gyógyszerészen is jó lehetne mondjuk kivizsgálni, hogy valaki nem e színtévesztő, ne öntsön össze egymással szemben teljesen mérgező anyagokat, mert a mások által megnevezett "piros" színt ő sárgaként látja.
júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!