Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érvényes TAJ nélkül elvégzik...

Érvényes TAJ nélkül elvégzik az orvosi alkalmasságit a jogosítványhoz?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és kijelentkeztem a magyar lakcímemről, a nagykövetség szerint igy nem kell TB-t fizetnem.

Viszont a magyar jogsimat meg szeretném újitani.


júl. 4. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
El,mert azért mindenkép fizetni kell.A vizsgálat nem ingyenes senkinek sem.
júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem megcsinálták, amikor külföldön éltem. Egyszerűen felhívtam egy házidokit, amikor itthon voltam azt kértem egy időpontot.
júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet szabályozza. Ez alapján csak annak lehet Magyarországon jogosítvány vizsgálatot csinálni, aki vagy itt lakik, vagy itt dolgozik. Ez alapján nem lehetne. De mivel a háziorvosok 90%-a nem ismeri ezt a jogszabályt, így valószínű, hogy meg fogják csinálni.

Hivatalosan abban az országban kell jogosítványt hosszabbítani, ahol az ember életvitelszerűen él.

júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha EU-n kivul lakik valaki annak nem adnak jogsit csak azert mert van magyar jogsija. Szoval ha ott nem szerzel jogsit akkor magyar jogsival tudsz csak otthon vezetni.

Pl kimesz hivatalosan Japanba, ott nem csinalod meg a jogsit akkor Magyarorszagon nem vezethetsz mert lejart a jogsid es nem ujithatod meg mert elkoltoztel?


Nem is biztos hogy a magyarok elfogadjak az amerikai, kanadai, kolumbiai, vietnami, stb jogsit ugyanis vannak olyan orszagok ahol ugy szerzel jogsit hogy csak bemondod hogy tudsz vezetni es mar adjak is.

júl. 4. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!