Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nálam fennáll 12 éve a...

Ha nálam fennáll 12 éve a Gilbert-kór, ebben az esetben adhatok vért?

Figyelt kérdés
Az egyik közeli ismerősömnek sürgősen vérre lenne szüksége, A+ vércsoporttal rendelkezem, ahogyan Ő is. Nagyon szívesen adnék vért, segíteni szeretnék, azonban a Gilbert-kór miatt nem vagyok benne biztos, hogy a magas bilirubin szintem miatt alkalmas vagyok rá. Kérdeztem a helyi, illetve országos véradó központot, azonban az ottani diszpécserek sem tudtak választ adni. Ahogyan az internet sem, már megnéztem mindent. Van ahol írnak kizáró okot, valahol nem. Ezért bátorkodtam ide írni. Aki esetleg jártas ebben, tudna nekem segíteni? Sárgulni már jó pár hónapja nem sárgulok, azonban a legfrissebb vérképemben eléggé magas a Bilirubin totál értékem. Nagyon megköszönném a válaszokat!
júl. 3. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszönöm a válaszod. Egy kicsit bővebben esetleg ha kifejtenéd nagyon megköszönném.
júl. 3. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem adhatsz vért, a normális bilirubinszint 2-3 szorosa nem okoz bajt neked, akkor ha az 1/10 vértérfogatot ilyen vérből megkapja valaki, akkor nem gonolnám, hogy károsodást okozna.
júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!