Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetek kiütéses és...

Mitől lehetek kiütéses és mitől viszketek?

Figyelt kérdés

A probléma több hónapja fenáll és a mai napig nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozhatja.


Szinte majdnem mindenhol piros kiütéses a bőröm, de halovány, nem igazán látszik, de mindenhol viszket.

Az arcomon viszont nem jelentkezik ez a probléma.


Amikre eddig gondoltam, hogy ezek miatt lehet:


-Volt egy fogcisztám, arra gyanakodtam, de azt már 2 hete kiszedték, így az miatt már nem lehet

-Idén 3 antibiotikum kúrán vagyok túl, de szedtem közben Normaflore-t meg utána is 1 hétig, így nem hinném hogy ez miatt lehet

-Törölkőzöt, szivacsot cseréltem, az ágyneműt is kimostam többször is ez idő alatt

-Több féle tusfürdőt is próbáltam, gyengédebbeket is (SLS-mentes), de semmi változás, illetve a testápolók is csak kicsit segítettek

-Ételintolerancia vagy allergia sem hinném, hogy lenne, mert más egyéb tünet nincs, maximum egy kicsit puffadok, és ennyi.

-A mosószer és az öblítőm maradt a régi (Ariel és Silan), bár másikat nem próbáltam egyelőre, de nem hinném hogy ez miatt lenne

-Az étrend-kiegészítőt amit szedek (gomba komplex) is elhagytam 2 hétig, de nem ez miatt lehetett


Arra gondolok most, hogy az utóbbi időben (3-4 hónapja már) napi egy helyett kétszer-háromszor is fürödtem, és lehet tönkretettem a bőröm természetes védőrétegét. De ezt hogy lehet helyreállítani? Ebben a melegben kétszer legalább fürdenem kell, de próbálom minél gyorsabban és kevesebb tusfürdővel, de egyelőre nem sok változás van.


Van valakinek valami ötlete?


Köszönöm szépen.


tegnapelőtt 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A mosószer attól, hogy ugyanaz a márka, még összetételben változhat ("javított" változat), az öblítö kifejezetten irritálja a bört, zuhanyzásnál a tusfürdöt max egyszer használd naponta, de még jobb, ha csak 2-3 naponként teszed a börödre, a tiszta langyos-meleg víz is elég.

A kiütések meg lehetnek egyszerüen a melegtöl/izzadástól is, sok embert irritálhat a saját izzadtsága is ilyen melegben

tegnapelőtt 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mosógépet nem cseréltél véletlenül mostanában?

Előfordulhat, hogy a víztakarékos mosógép nem viszi ki rendesen a mosószert a ruhából, és az irritál így.

tegnapelőtt 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!