Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért gennyesedik be a fülem...

Miért gennyesedik be a fülem miután fülhallgatót használok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott az esetem, hogy az utóbbi másfél évben pár órás fülhallagtó használat után másnapra teljesen begennyesedik a fülem. Voltam vele jópárszor orvosnál és mindig az a vége, hogy kapok fülcseppet, antibiotikumot, pár hét alatt elmúlik, majd mikor úgy érzem hónapokkal később, hogy talán megegedhetem a fülhallgatót ismét begyullad. Egyáltalán nem értem miért van ez mivel úgy használom, hogy ne tegyek kárt a fülemben, nem használom túl hangosan, olyan fülhallgató okozza, amit már pár éve használok. Próbáltam már újakat, a régit fertőtlenítettem, de ugyan úgy visszatér a gyulladás. Esetleg valakinek valamilyen tapasztalat ilyen téren?
jún. 23. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Érzékeny a füled. Ennek a hangerőhöz nincs köze, itt a fizikai érintkezés okozza, hogy a füledben van, így a külső hallójáratot borító érzékeny bőr nem tud szellőzni és begyullad.

Nekem ugyanez van, csak füldugóval. Ha kis zajokat hallok, már nem tudok jól aludni, ezért füldugózok, de abból is csak a szilikonos vált be, aminek pont az a lényege, hogy jól beletapad az ember fülébe. Nem használom minden nap, csak ha indokolt, vagy ha végre ki akarom pihenni magam, de így is random időpontokban begyullad tőle a fülem.

Ha olyan fülhallgatód van, amit bele kell dugni a füledbe (pl gumiharangos), akkor próbálj meg váltani fejhallgatóra, ami a füled körül van csak, mert az elvileg nem fogja annyira irritálni.

Amúgy ha ezt a lapot húztad (a magam példájából kiindulva, ugyanezt végigzongoráztam évekkel ezelőtt), akkor mást nem nagyon tudsz csinálni. Rendszeresen tisztíts, fertőtlenítsd a fülhallgatót, a füledet pedig ne pucold keményen, lehetőleg csak ezekkel a tisztító spraykkel.

jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Van fejhallgatóm, itthon azt használom, viszont utcán vagy tömegközlekedésen jobban szeretem a fülhallgatót, de akkor úgy néz ki jobb ha hozzászokok a fejhallgatóhoz. Még amit a kérdésbe elfelejttem beleírni, hogy októberben megyek majd füll-orr-gégészetre, ott esetleg tudnak majd csinálni valamit vagy marad ott is a fülcsepp, antibiotikum páros?
jún. 23. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nálam ott is ugyanennyi lett. Meg azt tanácsolták, hogy ne használjak füldugót egyáltalán - persze erre magamtól is rájöttem, hogy a fülproblémát megoldaná, csak hát akkor nem fogok aludni, mert zajérzékeny vagyok...

Ha esetleg neked mondanak majd mást, majd írd meg légyszi!

jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg akkor én is ezt a tanácsot fogom kapni, de írok ha estleg valami jobbat mondtak. Köszönöm mégegyszer! A tisztító sprayt pedig kipróbálom majd milyen.
jún. 23. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
El kell hagyni a fülhallgatót. Feltehetően egyéni sajátosságok miatt különösen érzékeny vagy azokra a bőrön normálisan megtalálható gennykeltő baktériumokra, amik a rossz szellőzés miatt az oxigénhiányos, zárt környezetben hajlamosak elszaporodni.
jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!