Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a stressz...

Szerintetek ez a stressz miatt van?

Figyelt kérdés

Biztosan rengeteg ilyen kérdés van itt, ezen a platformon, ami ezt a témát feszegeti, de úgy érzem, engem az tudna tényleg lenyugtatni, ha az én kérdésemre kapott válaszokat tudnám olvasgatni.

Most, 2 napja lett vége az első évemnek az egyetemen, ami brutális volt, finoman szólva. Minden vizsgám jól sikerült, mégis ahogy kedden az utolsót megírtam, picit elkezdett beszúrni az alhasam a bal oldalon. Nem fájt meg semmi igazából, olyan érzés volt, mintha odaszorult volna a levegő. Aztán másnap, szerdán minimálisan éreztem még, de nem volt semmi különös.

Ma reggel felkeltem, és mintha az egész alhasam, kb. úgy az utolsó bordámtól lefele be volt görcsölve és feszített, mintha nagyon kéne pisilnem. El is mentem, de nem pisiltem sokat, meg nem is csípett, miközben végeztem a dolgomat. Ezt a feszítő érzést továbbra is éreztem. Nagyon megijedtem. Forgolódtam utána az ágyban, visszaaludtam, majd szinte teljesen elmúlt, ahogy felkeltem.

Utána vettem észre nem sokkal, hogy amikor köhögök (nemrég beteg voltam), alul, teljesen az alhasam legalján mintha valami beszúrna arra az időre.

Úgy tudnám leírni az alaphelyzetet, amikor pl. csak ülök, mint most, mintha izomlázasak lennének az izmaim az utolsó bordámtól az alhasam legaljáig.

Amikor stresszelek, nekem mindig remeg a hasam az idegtől, kb. az a régió, amit feljebb említettem, sokszor összeszűkül a gyomrom is. Arra gondolok, hogy egy jó ideig, több mint 1 hónapig (szerintem volt az 2 is) állandó görcsben voltam, mert minden héten legalább 3 nagy beszámolóra kellett felkészülnöm, és most jön ki rajtam ez a sok stressz.

Nagyjából ugyanezt a hasgörcsös érzést éreztem egyébként ma reggel is, amikor görcsöltem. Mintha nagyon ideges lennék, de valahogy mégsem teljesen olyan volt.

Az utolsó vizsga óta nem stresszelek és próbálok csak pihenni, de mégis aggaszt, hogy ilyen tüneteket tapasztalok, amikor már nincs meg az, ami kiváltja.

Vizsgaidőszakban többször ittam kávét (1 nap 1x ittam, csak több napon keresztül, alapból nem kávézok minden nap) és energiaitalt is, főleg amikor éjszakáztam a tanulás miatt.

Így egyébként nem éreztem nagyon semmit a tanulások alatt. Mármint ezek a tünetek, amiket leírtam akkor kezdtek feltűnni, ahogy vége lett a vizsgáknak.

Egyéb tünetként a székrekedést tudom még említeni, az nagyon gázos volt ebben az időszakban, de egyébként is székrekedéses voltam világ életemben, így ez annyira nem volt kirívó.

Nem orvosi választ szeretnék kérni, csupán tapasztalatokat azoktól, akik átéltek már hasonlót egyetem, munka vagy bármi, esetleg nagyobb horderejű esemény után. Illetve hogy ezek mikor múltak el, vagy mi segített.

Megrémítenek ezek a tünetek, de bízom benne, hogy csak a stressz produkálja őket.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


20/l



jún. 20. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen volt, 2 hét után múlt el.

MagneB6-ot szedtem, az segített, meg hogy próbáltam megnyugodni, ellazulni. Nekem a háziorvosom kérdezte, hogy ért-e nagyobb stressz és mondtam, hogy igen. Ekkor azt mondta, hogy ha 2 hét után nem múlik el nyugalomra és MagneB-ra, akkor elküld gasztroenterológiára, mert esetleg más is van, de szerencsére elmúlt.


Ajánlom a MagneB6-ot most is és legközelebb a vizsgaidőszak elejétől a végéig, mert nekem borzasztó sokat javít az állapotomon.

jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most lenyugodtam kicsit. Akkor szerzek be én is MagneB6-ot.

jún. 20. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen és jobbulást!
jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer :)

Anyát kérdeztem és volt itthon MagneB6, vettem is be rögtön

jún. 20. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!