Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkohol okozhat ilyen...

Az alkohol okozhat ilyen rosszullétet?

Figyelt kérdés
Alkalmanként iszok alkoholt, általában félévente 1-2 alkalommal. Ilyenkor 1-2 felest iszok meg és 2-3 koktélt általában vodkát, és nem keverem szóval koktélból is olyat, amiben vodka van. Ez megalapozza a hangulatot, nekem teljesen elég. Eddig sose voltam rosszul, maximum másnap egy kis gyomorégés, ameddig nem ettem valamit. Múltkor viszont 2 felest ittam meg, meg 2 vodkanarancsot és már úgy feküdtem le, hogy émelyegtem, majd kb. 1 óra múlva nagyon erős hányingerre ébredtem, hányni csak keveseket és nehezen tudtam, de egész nap öklendeztem, és nagyon durva hasmenésem volt, még másnap is kijött belőlem a folyadék vagy alul vagy felül, enni nem is tudtam volna, harmadnap szintén, úgy kiszáradtam, hogy bevittek a kórházba ott kaptam vénásan Emetront meg infúziót és akkor múlt el a hányás teljesen, utána már “csak” a hasmenés maradt még 3-4 napig. A doki azt mondta, hogy ő inkább vírusra tippel, viszont a környezetemben senki nem kapta el, még a párom se, aki végig ott volt velem. Azóta nem merek alkoholt inni, de néha jólesne, amikor valami összejövetelen vagyunk. Arra gondoltam, hogy nem innék felest, csak lightos koktélokat. Van olyan, hogy valami miatt nem bírja a szervezet tovább az alkoholt akkor se ha előtte nem vittem túlzásba? Tudom, hogy az alkohol valójában méreg a szervezetnek, de azért kis mennyiség a legtöbb embernél nem okoz gondot.
jún. 16. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább valami vírus lehetett, az nem jelent semmit, hogy más nem kapta el aki ott volt. Elkaphattad hamarább is és akkor jött ki.
jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha épp rossz állapotban van az immunrendszered, bélflórád, akkor lehetsz kevéstől is rosszul. Én egyszer másfél sima sortől olyan rosszul lettem az epém miatt, hogy alig bírtam hazamenni. Másfél, mert a másodiknál már hánytam.
jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!