Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosítvány (B kat.) eü...

Jogosítvány (B kat.) eü alkalmassági meghosszabbításhoz milyen vizsgálatokat kérhet a háziorvos?

Figyelt kérdés
Pl. kötelezhet-e laborra?

jún. 10. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fog kötelezni laborra, nagyjából meghallgat, vérnyomást mér és látást vizsgál. Mondjuk egy labor vizsgálatba is igen kevesen haltak még bele.
jún. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Mondjuk egy labor vizsgálatba is igen kevesen haltak még bele."

Igen, biztosan igazad van, de még sosem voltam, (na jó, talán kisgyerek koromban, de arra nem emlékszem) és ha nem nagyon muszáj, nem is szeretnék menni.

Eddig sosem kértek, csak a látás volt, de most olvastam, hogy valakit elküldött a háziorvos laborba is.

jún. 10. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: Akkor ott valami más baj is lehetett, amiről a háziorvos ugye tudott.
jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Oké, értem.

jún. 10. 09:38
 5/10 anonim ***** válasza:

A vérvétel, vizeletvizsgálat szerintem alap. Engem mindig küldtek. Sőt a munkahelyi orvosi vizsgálaton is van, hogy küldözgetnek rá.

10 évente egyszer szerintem ki lehet bírni. Legalább tudja az ember, hogy belül is minden rendben.

Engem szoktam még EKG-re is küldeni. Meg legutóbb alvásvizsgálatra is akartak. Hozzáteszem nincs semmilyen problémám. Ismert betegségem nincs, gyógyszert nem szedek. Beteges se szoktam lenni. Táppénzen még életemben nem voltam. 38 évesen talán még extrém öregnek se számítok orvosi szempontból...

jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5

Hú, ez azért már durva. Azt hiszem, orvost váltanék.

jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. Igen, eléggé túlbuzgó volt a háziorvos, aki be akarta pótolni egyből, hogy előtte 10 évig nem látott.

Megtörtént, azóta váltottam. Teljesen találomra. Majd kiderül következő alkalommal, hogy ő milyen lesz.

jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5: Igaz, nem jogsi miatt, de engem az új üzemorvos elküldött alvásdiagnosztikára. Szidtam is érte, de muszáj volt elmennem és kiderült, hogy súlyos alvási apnoém van. A poén az az egészben, hogy fogalmam sincs, hogy miből szúrta ki, párszor pedig meg is kérdeztem, de csak annyit mondott, hogy "vannak annak jelei". No csak azért írom le, mert tervben volt a covid előtt, hogy akinek ilyen nyavalyája van annak nincs jogsihosszabbítás, ha nem igazoltan kezeli.
jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8, elhiszem. Én viszont még nem vettem észre, hogy rosszul aludnék. Mozgó járművön, akár hosszú vonat vagy buszúton viszont képtelen vagyok elaludni. Ami szerintem nem feltétlenül baj.

Az akkori háziorvosom csak azért akart elzavarni erre, mert 180 cm-hez 98-100 kg vagyok. Gyerekkorom óta mindig "erősebb" testalkatú voltam, sosem voltam az a nádszálvékony típus. Ennek ellenére nem érzem, hogy bármiben korlátozna a dolog. Munkába rendszeresen biciklivel járok, nem ritkán sétálok napi 8-10 km-eket, túrázni rendszeresen járok, nem csak az Alföldön, a lépcsőket is kettesével veszem. Nem szuszogok, nem akarok belehalni ha két emeletnél többet kell lépcsőznöm. A háziorvos viszont ragaszkodik hozzá, hogy "kórosan elhízott" vagyok. És szerinte aki dagadt, az kivétel nélkül rosszul alszik. Szerinte a minden kétséget kizáró "jel", a hájasságom.

jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem elküldött kardiológiára, de csak november 05. ére kaptam időpontot a jogsim lejár június 18-napján.
jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!