Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állatokról rámegy emberre a...

Állatokról rámegy emberre a bolha?

Figyelt kérdés

szerintetek macskárol,vagy kutyáról rámegy-e,és megtelepszik-e a bolha az emberen.

én ugyanis azt hallottam,hogy bolhát vagy a tetüt,serkét nem lehet elkapni állattól


2009. jan. 5. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bolhát? Simán!
2009. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem, az "emberbolha" más faj.
2009. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. (Gyakorlatból tudom.)
2009. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
A tetű esetében valóban nem kell tőle tartania az embernek, nem megy át, bár az állatot jobb kigyógyítani belőle, hogy ne szenvedjen. Viszont a bolha összeszedhető tőlük, de nem az emberen él, hanem a ruhájában, az ágyneműjében, nekem is volt már hozzá szerencsém. Azonban egyszerű tőle megszabadulni, csak ki kell mosni a ruhát amiben fogdostad vagy az ágyneműt, amire esetleg felfeküdt a jószág, mert a vízben el is pusztul mind. Ha átmásztak rád a bolhák, az egy-két napon belül kiderül, mert apró, viszkető csípések árulkodnak a jelenlétükről, méghozzá kis csoportokban, úgy értem, hogy 3-4 csípés van egymás mellett.
2009. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A tetűről én nem tudok, hogy átmenne, mert úgy tudom, legalábbis a macskáéról, hogy fajspecifikus.

A kutyabolha az max. csak a véredet szívja, de nem telepszik meg. A macskabolha az, ami már gáz. Az megtelepszik a lakásban is, rajtad is.( saját tapasztalat)

És ha nem veszed észre időben, baromi gyorsan elszaporodik és nem olyan könnyű megszabadulni tőle.

2009. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Átmehet.Sajnos megis tapasztaltam.A nyáron nagy a meleg ráadásul itt a kertünk végén nádas van a macskák és a kutyáim mindig összeszedik az élősködőket:Kullancsok,bolhák stb.

Vettem nekik bolhanyakörvet meg bolhaírtó szert azt hittem hatásos lesz.Énb meg ott nagyban ölelgettem őket és észrevettem hogy a nadrágomon meg a pólómon mászkálnak a bolhák.Ráadásul a lakásba is behordták a macskák a bolhákat az ágyamban is volt egy pár darab bolha este nem tudtam aludni mert éreztem hogy a lábomat csípték és mindig vakaróztam.Szóval sajnos van ilyen.most nyáron már biztos nem engedem be a macskákat.Az biztos hogy nem ember élősködő volt mert ilyen kis fekete ugráló piszkok voltak amiket a macskákban is láttam.

2009. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

A kutyabolha igen, a macskabolha nem. Vagy fordítva. Az egyik mindenesetre nem szereti az emberi vér ízét.

(100%)

2009. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A macskabolha biztos, mert én azt már többször összeszedtem...
2009. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy átmászik az emberre, és ott flangál, az egy dolog. Attól még nem telepedett meg. Akkor telepszik meg, ha elkezd rajta szaporodni, de hát hol tudna? Esetleg a fejen, de mivel általában az emberek szoktak fürödni és hajat mosni, nem marad ott. Különben meg más faj, de tényleg.
2009. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Az előző válaszoló üzenetére:

Igen, biztos más faj, de tapasztalatból tudom, hogy a ruhában, ágyneműben meghúzza magát és elég, ha csak érintkezik az ember azzal az anyaggal, már csípik is. A hajban nem telepszik meg, a szúnyoggal ellentétben a bolha a fején nem csípi meg az embert, innen is lehet tudni, hogy ha nem szúnyog marta össze a tested.

2009. jan. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!