Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökölt alacsony vérnyomás...

Örökölt alacsony vérnyomás hosszú távon okozhat egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok és általában olyan 105/hatvan valamennyi szokott lenni a vérnyomásom. Ma például 104/68 volt. Ez nagyon alacsonynak számít?

jún. 7. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
100 alatt számít alacsonynak. Ha nagyon alacsony fáradtság, aluszékonyság, ájulás fenyegethet. De így is van aki helytáll.
jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Ez egyáltalán nem alacsony, ideálisnak hívják. Le kéne már szokni arról, hogy olyan kb 115/80 alatt lealacsonyozzák még mindig a vérnyomást. Ez már rég nem így van.
jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az internet nem ezt mondja. Megnéztem egy rakat táblázatot és az életkor és nem szerinti bontásban jócskán ah optimális alatt van, tehát alacsony. Kár, hogy nem néztem meg a kérdés kiírása előtt.
jún. 7. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy nincs alatta, ideális:

[link]

jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinél eltérő lehet némileg,hogy mi az alacsony.Azért azt vegyük figyelembe,hogy a 120/80 Hmm nem véletlenül lett ideálisnak megnevezve.A tied jó eséllyel alacsony,az már nem biztos,hogy vészesen.

Vannak tüneteid? Fázósság,hideg végtagok,gyakori álmosság?

Hosszú távon hajlamosíthat keringési zavarokra,elbutulásra,ha nem kap elég vért az agyad.

jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.

A 120/80 nem az ideális, tájékozódjatok már egy kicsit. Az ideális vérnyomás a lehető olyan legalacsonyabb, ami még nem okoz tünetet és mindemellett 120/80 alatti.

jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!