Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj a has, amikor...

Mitől fáj a has, amikor érezzük, hogy görcsöl?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam rajta, hogy amikor elrontják az emberek a gyomrukat, vagy amikor székletürítéskor/előtt görcsöl, morog, fáj a has és (gondolom) a belek, akkor pontosan mi is fáj fizikai szinten? Menstruációkor pl tudom, hogy a méhnyálkahártya leválása okoz fájdalmat nagyrészt, de az emésztési fájdalmat nem feltétlenül tudom megfogalmazni, hiszen székletürítésnél pl jó irányba mozog az "anyag", kifele jön, ami egy preferált irány, preferált folyamat. Esetleg túl nagyra tágul adott helyen a bél és az fájhat? Nem tudom sajnos, segítsetek kérlek!

jún. 3. 08:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Menstruációkor a méh görcsösen összehúzódik, úgy dobja le a nyálkahártyát magáról, azért fáj. A belek meg a gyomor is képes erre a görcsös összehúzódásra, de utóbbi esetében sok minden más állhat a fájdalom mögött. Pl. ha tele vagy gázzal és feszülnek a belek, vagy ha valamire érzékeny/allergiás vagy és elkezdi tönkretenni a bélfalat (ott is van nyálkahártya).
jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!