Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért baj ha egy szepszises...

Miért baj ha egy szepszises beteghez mentőt hívok?

Figyelt kérdés
Unokanővérem szerint baj hogy a szepszisben szenvedő anyámhoz mentőt hívtam. Csak azt nem értem miért baj? Szerintetek is baj? különben meg mi mást tehettem volna?

máj. 28. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mentő híváskor megkérdezik mi a baj.Mást javasoltak volna,ha nem kellett volna mentő.
máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem helyesen cselekedtél, ilyen esetben indokolt az azonnali ellátás. Szepszisbe nagyon sokan halnak bele manapság is.
máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan, hogy "baj hogy mentőt hívsz". Rosszat nem lehet tenni ezzel. Ha bagatell a dolog, úgyse mennek ki... sőt sajnos néha komoly esethez sem.
máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerinte miért baj? Mit tett volna a helyedben?
máj. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. De mára már csak a tehetetlen düh, a csalódás, a fájdalom és a gyász maradt édesanyám után. És az a nagy űr ami utána maradt. Nem tudtak már segíteni édesanyámon.
jún. 9. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem.

Unokatesód kissé bugyuta lehet, és nem tudja mia szepszis és, hogy az fájdalmas...főleg a vége felé. Nekem volt, de megmentettek, Gyerekemnek is volt, de megmentették. Lehet unokatesód csak úg yáltalánosságban gondolt arra, hogy minek hívtál mentőt, ilyet akkor szoktak mondnai emberek, ha valaki már eleve beteg és közel van a halálhoz, otthon ápolják már eg yideje, és akkor naívan úgy gondolja, hog ykár mentőt hívni, mikor már a haláltusáját vívja. Ez néha igaz is lehet, de ha szepszise volt, akkor azért abba alap esetben nem kell belehalni, h aidőben észreveszik és kezelik.


Próbáld a dühöt lassan átformálni magadban, és gondolj arra, milyen ügyes vagy, hog yészrevetted a szepszist és cselekedtél, mert ezt sokan még kórházi betegen se veszik észre (ápolók, orvosok vagy nem időben), tehát valahogy fogadd el, hogy te okos voltál, figyelmes, cselekedni tudó és nem rajtad, csakis édesanyád szervezetén múlt, hogy le tudja-e győzni a szepszissel járó nagyon súlyos folyamatokat. Ha nem tudta, még akórházi segítség ellenére se, akkor meg remélem van valami hited, hogy ennek így kellett lennie, és édesanyád jó helyen van és az idő majd segít neked a gyászfolyamat lezárásában és a hiánya is enyhül majd.

Ápold az emlékét. Unokatesódnak meg lehet véleénye, de ez csak vélemény, nem volt ott, nem neki kellett döntenie stb. Ráadásul neki nem az édesanyjáról van szó. Akkor ő is másképp vélekedne, ebben biztos vagyok látatlanba is.


szép estét

Az vigasztaljon, hogy

jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!