Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválás eltávolítására ma...

Tetoválás eltávolítására ma már van megoldás?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy 15-20 éve még nem nagyon, sőt szinte egyáltalán nem volt lehetőség az eltávolítására. Eleinte méregdrága bőrátültetés meg hasonló amiket hallottam megoldásként. Manapság már van kíméletesebb és nem annyira költsétes megoldás az eltávolítására?

máj. 7. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nyúzás.
máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lézeresen le lehet szedni, de marad utána heg és ha jól tudom, inkább a kisebbeken működik.

Fedőtetkókat szoktak még készíteni.

máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Azt elfelejtettem hogy kisebb méretű eltávolítására gondolok, kb fél tenyérnyi méretű esetleg kicsit nagyobb. Tehát nem olyan hogy az ember karja fullra tele van meg hasonlók.
máj. 7. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell érdeklődni a megfelelő helyen. Egy szakember jobban fel tudja mérni a kilátásokat.
máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Hát így jár, aki ilyen dedós hóbortnak hódol.
máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Bőrszínnel le kell satírozni bóbi
máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és kedves válaszolók!


Ezelőtt 30 évvel is volt már rá megoldás, csak épp nem volt pénztárcabarát és itthon kevés magánklinika alkalmazta csak.

Klasszikus nyúzásnak hívott eljárás azon alapszik, hogy szikével szó szerint kivágták a mintát a bőrbőr és a bőr rugalmasságát kihasználva összeöltötték. Nagyobb felületnél jött szóba a bőrátültetés, amikor combról vagy fenékről ültették a saját bőrt a területre.

Jó utókezelés mellett nyomtalanul gyógyult.

90-es évek végefelé már volt lézeres eltávolítás, ami egyfajta égetés volt és szikementes eljárásnak hívták. Általában lidokaios érzéstelenítés mellett több alkalmas eljárás volt. A lézer ekkor egy nagyon erős, intenzív, pulzusszerű villanásokat jelentett, amik túlhevítették a tetoválás pigmentjeit. A pigmentek szétroncsolódtak, viszont a bőr hólyagosra sült. Iszonyat fontos volt az utóápolás, kötözés, hogy ne legyen utána égési sérülési nyoma.

A korai kétezres években egy úgynevezett rejuvi eljárást is kidolgoztak, ami eredetileg úgy működött, hogy a tetoválásra rámentek egy sok tűből álló tetoválófejjel és folyadékkal, hogy visszaüssék a pigmenteket (úgymond kimossák a bőrből). Nyomtalanul gyógyult, de a hatásfoka nagyon gyenge volt. Tíz alkalom után is 50% körül volt az eredmény és mégtöbb alkalom kellett.

A régi lézeres eljárás a sárga, zöld és kék pigmenteket nem tudta eltávolítani, csak a feketét és pirosat, ezért gyakran kémiai eltávolítást is használtak mellette.

Utána persze fejlődött a tudomány ezen része is. A lézerek pontosabbak lettek. Régen egy nagyobb hullámhossz tartományt használtak, míg az újabbak állítható hullámhosszon működnek és sokkal bőrbarátabbak, kevesebb energiájuk van.

Ma már a nyúzást nem alkalmazzák, csak akkor, ha valaki a tetoválást meg akarja tartani (érdekes szubkúltúra, de vannak akik a lenyúzott bőrből készítettek falra vagy más tárgyra feszíthető díszt). QI kapcsolt vagy YAG lézereket alkalmaznak javarészt. A teljes színskálára alkalmazható. Általánosságban véve 8-10 alkalom kell a látható eltávolításhoz, de persze bőrtípus és tetoválópigment függő. Extrémebb esetben 20 alkalom is kellhet, de már bőven eltávolíthatóak a minták.

Orvosesztétikai művelettekkel foglalkozó helyeken akár utólagos pigmentációval is foglalkoznak (olyan, mint a sminktetoválá, de egész testen bárhol alkalmazható és a saját bőrszínre vezet az eredmény).

Viszont az eltávolítás még mindig sokkal drágább, mint a tetováltatás. Egyszerűen azért, mert sokkal kevesebb ember foglalkozik vele így magasabb áron is eladható a szolgáltatás.

Fájdalom szempontjából kb a kettő egyforma, de teljesen egyénfüggő.

Személy szerint én ezzel úgy vagyok, hogy ne divatból tetováltasson senki, hanem maga miatt és olyan tetoválóval, akinem a múltja és munkái lekérdezhetőek, tiszták, mivel a felhigult szakma sok kontárt vonzott be sajnos, akik szalonban tetoválva is borzadalmakat produkálnak.

máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!